Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

Sage

Sprzęt medyczny Sage

Sage Products to amerykańska firma, która od 1971 r. opracowuje innowacyjne rozwiązania dla produktów jednorazowych wykorzystywanych w opiece zdrowotnej. Przez ostatnie lata firma zdobyła zaufanie wiodących placówek opieki zdrowotnej na całym świecie. Profilaktyka to najważniejszy filar filozofii firmy. Zapobieganie infekcjom i innym negatywnym skutkom związanym z opieką zdrowotną w placówkach medycznych to podstawowy cel firmy Sage. W 2016 r. Firma Sage została przejęta przez Stryker Corporation – jednej z wiodących na świecie firm z branży technologii medycznych, jako spółka należącą do Oddziału Medycznego Stryker. Sage to firma dbająca nie tylko o bezpieczeństwo pacjentów, ale i pracowników medycznych. Jako pierwsza opracowała urządzenie medyczne (pojemniki na ostre przedmioty) wykonane z przetworzonych odpadów medycznych (uzyskana certyfikacja Green Cross w 1993 r.) w trosce o bezpieczeństwo personelu medycznego.

Gwarancja jakości produktów Sage

Producenci leków i urządzeń medycznych, tacy jak Sage, są zobowiązani do przestrzegania wielu przepisów i norm dotyczących jakości. Przepisy regulowane przez Sage obejmują między innymi cGMP w produkcji, przetwarzaniu, pakowaniu lub przetrzymywaniu leków i gotowych preparatów farmaceutycznych, regulacji systemu jakości dla wyrobów medycznych i dokumentacji elektronicznej. Wszystkie produkty Sage są wytwarzane zgodnie z obowiązującymi Dobrymi Praktykami Produkcyjnymi (GMP), zgodnie z wymaganiami FDA (Food and Drug Administration). Firma Sage Products LLC otrzymała akredytację Verified Accredited Wholesale Distributors (VAWD) NABP. Program VAWD ma na celu ochronę przed podrabianymi lekami.

Pionierskie produkty Sage

Sage stworzył portfolio produktów zapobiegających zakażeniom np. do higieny jamy ustnej – opracowane tak, aby pomóc w promowaniu profilaktyki VAP czy prewencji przeciwodleżynowej. Kolejna grupa produktów ma za zadanie zapobieganie urazom pracowników służby zdrowia np. system pozycjonowania Prevalon, który zapewnia bezpieczną zmianę położenia pacjentów. Produkty Prevalon znacznie zmniejszają obciążenie personelu medycznego i minimalizują siłę fizyczną potrzebną do zmiany pozycji pacjenta lub przenoszenia.

 

Skamex to dystrybutor produktów medycznych Sage.

Lista produktów producenta Sage