×

Medline

Sprzęt medyczny Medline

Firma Medline została założona w 1966 roku, ale jej korzenie sięgają 100 lat wstecz, kiedy to AL Mills założył fabrykę odzieży Northwestern. Od tego czasu firma rozrosła się do rozmiaru największego amerykańskiego producenta i dystrybutora sprzętu medycznego. Medline jest największym prywatnym dostawcą sprzętu medycznego w Stanach Zjednoczonych. Zajmuje się produkcją i dystrybucją ponad 550.000 produktów medycznych i chirurgicznych do zakładów opieki zdrowotnej oraz na rynkach detalicznych.

Cechy i nastawienie Medline:

  • osiągnąć pozycję lidera rynku w kilkunastu głównych kategoriach produktów medycznych
  • wzrost sprzedaży
  • innowacja
  • ciągły rozwój i dywersyfikacja portfolio spowodowały posiadanie setek produktów, patentów i znaków towarowych.
  • orientacja na klienta

Rękawice medyczne Medline

Medline tworzy produkty na miarę potrzeb klientów, najwyższej jakości, przystępne cenowo. To dlatego produkty Medline można znaleźć w prawie każdym szpitalu w Stanach Zjednoczonych, a w ponad połowie tych szpitali Medline jest w pierwszej dziesiątce dostawców sprzętu medycznego.

Certyfikaty Medline

Certyfikat ISO 13485 – System Zarządzania Jakością dla Wyrobów Medycznych zgodny z wymaganiami systemu ISO 9001

Northpoint Services Certyfikat ISO 13485 ISO 11135 – Sterylizacja produktów ochrony zdrowia – Tlenek etylenu – Wymagania dotyczące opracowania, walidacji i rutynowej kontroli procesu sterylizacji wyrobów medycznych

Medline Certyfikat ISO 14001 – System zarządzania środowiskowego

International France SAS ISO 13485

Dystrybutorem Medline w Polsce jest Skamex.

Producent oferuje produkty takie jak: furażerka, maski chirurgiczna, rękawice nitrylowe z aloesem, rękawiczki nitrylowe, czepek chirurgiczny, fartuch chirurgiczny.

oferta

Zobacz produkty Medline