×

ICU Medical

ICU Medical jest amerykańską firmą z branży medycznej. Jej siedziba mieści się w San Celemente w Kalifornii. Założona została w roku 1984 przez George’a Lopeza. Od początku swojej działalności skupiała się na opracowywaniu i wdrażaniu nowatorskiego sprzętu medycznego z obszaru terapii naczyniowej.

Historia powstania bezpiecznego sprzętu medycznego ICU Medical

Impulsem do założenia przedsiębiorstwa była sytuacja, której doświadczył jej założyciel. Georg Lopez, licencjonowany lekarz – internista, stracił pacjenta po tym jak przypadkowo rozłączeniu uległo wkłucie dożylne, którym podawany był lek ratujący życie. Wtedy postanowił stworzyć swoją własną firmę, zajmującą się produkcją bezpiecznego sprzętu medycznego. Pierwszym produktem był ClickLock, który składał się z igły i zamkniętej obudowy. Konstrukcja taka uniemożliwiała przypadkowe rozłączenie linii, co znacząco wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa pacjentów.

Oferta sprzętu medycznego ICU Medical

Obecnie oferta ICU Medical obejmuje szereg produktów dożylnych, które nieustannie (od trzech dekad) rozwija. Wśród nich są:

  • Pompy,
  • Bezigłowe urządzenia do dostępu naczyniowego,
  • Zestawy infuzyjne dopasowane do potrzeb oddziałów,
  • Urządzenia i systemy do przenoszenia, leków niebezpiecznych,
  • Cewniki,
  • Bezigłowe systemy zamkniętego pobierania próbek krwi,
  • Systemy do monitorowania hemodynamicznego.

Sprzęt medyczny, który oferuje ICU Medical projektowany jest, aby być kompatybilny z już wykorzystywanymi we współczesnej medycynie rozwiązaniami. Wszystko po to, aby personel medyczny mógł poświecić maksymalną ilość czasu i uwagi pacjentowi.

Celem firmy jest dostarczanie najnowocześniejszych rozwiązań, które poprawiają bezpieczeństwo, zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego.

Wyjątkowy producent sprzętu medycznego

ICU Medical zostało uznane przez amerykańską redakcję magazynu Forbes za jedną ze 100. najbardziej godnych zaufania, współczesnych firm w USA.

oferta

Zobacz produkty ICU Medical