×

Wismed

Motywacją Wismed jest poznawanie nowych zjawisk w medycynie poprzez obserwacje i badania naukowe. Odkrycia i nowa wiedza, oprócz niezmiernej satysfakcji dają możliwość zaangażowania wyobraźni w procesie projektowania rozwiązań do nowo poznanych problemów klinicznyc

Celem firmy jest połączenie nauki z procesem twórczym w postaci projektowania praktycznych, minimalnie inwazyjnych i minimalistycznych rozwiązań chirurgicznych, a ambicją jest stworzenie rozwiązań, które uczynnią minimalnie inwazyjne zabiegi bezpieczniejszymi i skuteczniejszymi dla pacjenta, a dla chirurga łatwiejszymi i bardziej intuicyjnymi.

Firma prowadzi rozlegle badania zarówno laboratoryjne jak i kliniczne ukierunkowane na rozwój nowoczesnych minimalnie inwazyjnych produktów urologicznych, a przy tym celem jest stworzenie bezpiecznego i intuicyjnego instrumentarium endurolgisznego i poprawa rezultatów leczenia kamicy nerkowej szczególnie poprawa bezpieczeństwa i zmniejszenie nawrotów kamicy.

Ważna dla Wismed jest dla propagacja wiedzy jaką zdobyliśmy na podstawie naszych badań szczególnie w zakresie kontroli ciśnień śródnerkowych.

Właściciel założył firmę Wismed w 2001 roku i jest praktykującym anestezjologiem. Jego zamiarem jest wykorzystanie mocy przemyślanego projektowania, aby zmniejszyć wyzwania współczesnej medycyny. Oprócz łączenia ludzi i budowania firm opartych na zrównoważonym rozwoju, jego pasją jest projektowanie rozwiązań. Paweł jest dumny z tego, że projektuje rozwiązania, które są nie tylko intuicyjne, ale również nie są przesadnie skomplikowane.

Założyciel stara się tworzyć rozwiązania, które są minimalistyczne, ale jednocześnie optymalnie funkcjonalne. Ta równowaga zasad projektowania znajduje swoje podłoże w ponad 30-letnim doświadczeniu jako lekarz. Wykorzystując salę operacyjną jako platformę obserwacyjną, Paweł identyfikuje rozwiązania dla wyzwań, które tworzą bezpieczniejsze i łatwiejsze praktyki.

oferta

Zobacz produkty Wismed