×

Convatec

Sprzęt medyczny Convatec

Firma ConvaTec jest światowym liderem w produkcji sprzętu do zaopatrzenia stomii i nowoczesnych opatrunków aktywnych. Firma zatrudnia ponad 9.000 pracowników, posiada 11 zakładów produkcyjnych w 8 krajach i jest obecny w ponad 100 krajach na świecie. Główna siedziba firmy mieści się w New Jersey (Stany Zjednoczone). W Polsce istnieje oddział w Warszawie od 1992 roku. W 2008 r. ConvaTec połączył się z duńskim Unomedical, a w 2012 r. Firma ConvaTec przejęła firmę 180 Medical. Nazwa firmy pochodzi od słów „Convalescent Technology”. 

Opatrunki medyczne Convatec

Misją firmy ConvaTec® jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, przeznaczonych do zaopatrzenia stomii i do leczenia przewlekłych ran oraz oferowanie bezpłatnych usług skierowanych do pacjentów, partnerów handlowych i przedstawicieli świata medycznego. Dostarcza zaawansowane opatrunki i technologie do leczenia ran przewlekłych i ostrych, urządzenia i akcesoria dla osób ze stomią. Przede wszystkim najbardziej rozpoznawalne opatrunki hydrofiber (hydrowłókniste), hydrożelowe, alginianiowe, z pianki poliuretanowej i opatrunki hydrokoloidowe: Aquacel, Aquacel Foam, Granugel, Granuflex, Kaltostat.

Convatec produkty stomijne, opieka szpitalna

Convatec zajmuje wiodącą pozycję w opiece stomijnej, leczeniu ran, opiece szpitalnej oraz produkcji urządzeń infuzyjnych. Convatec zapewnia również produkty i usługi dla osób z problemami z utrzymaniem moczu i inne urządzenia do intensywnej opieki oraz jednorazowe zestawy do infuzji stosowane w terapii pompą insulinową dla osób z cukrzycą. Technologia Hydrofiber przyspiesza gojenie ran, posiada właściwości żelujące i hamuje rozwój bakterii. Opatrunki hydrokoloidowe tworzą wilgotne środowisko, które jest najbardziej optymalne do prawidłowego gojenia się rany. Opatrunki tego typu są często stosowane również przy oparzeniach skóry. Opatrunki alginianowe natomiast są stosowane w przypadku ran krwawiących lub ran przewlekłych.

Skamex to dystrybutor produktów Convatec.

Producent oferuje produkty takie jak: aquacel, aquacel ag, aquacel ag foamgranuflex, granugel.

oferta

Zobacz produkty Convatec