Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

Medline

 

Sprzęt medyczny Medline

Firma Medline została założona w 1966 roku, ale jej korzenie sięgają 100 lat wstecz, kiedy to AL Mills założył fabrykę odzieży Northwestern. Od tego czasu firma rozrosła się do rozmiaru największego amerykańskiego producenta i dystrybutora sprzętu medycznego. Medline jest największym prywatnym dostawcą sprzętu medycznego w Stanach Zjednoczonych. Zajmuje się produkcją i dystrybucją ponad 550.000 produktów medycznych i chirurgicznych do zakładów opieki zdrowotnej oraz na rynkach detalicznych.

Medline

  • Dominacji na rynku
  • Medline osiągnął pozycję lidera rynku w kilkunastu głównych kategoriach produktów medycznych.
  • Wzrost sprzedaży
  • Innowacja
  • Ciągły rozwój i dywersyfikacja port folio spowodowały posiadanie setek produktów, patentów i znaków towarowych.
  • Orientacja na klienta

Rękawice medyczne Medline

Medline tworzy produkty na miarę potrzeb klientów, najwyższej jakości, przystępne cenowo. To dlatego produkty Medline można znaleźć w prawie każdym szpitalu w Stanach Zjednoczonych, a w ponad połowie tych szpitali Medline jest w pierwszej dziesiątce dostawców sprzętu medycznego.

Certyfikaty Medline

Certyfikat ISO 13485 - System Zarządzania Jakością dla Wyrobów Medycznych zgodny z wymaganiami systemu ISO 9001

Northpoint Services Certyfikat ISO 13485 ISO 11135 - Sterylizacja produktów ochrony zdrowia - Tlenek etylenu - Wymagania dotyczące opracowania, walidacji i rutynowej kontroli procesu sterylizacji wyrobów medycznych

Medline Certyfikat ISO 14001 - System zarządzania środowiskowego

International France SAS ISO 13485 

 

Dystrybutorem Medline w Polsce jest Skamex.

Producent oferuje produkty takie jak: furażerka, maski chirurgiczna, rękawice nitrylowe z aloesem, rękawiczki nitryloweczepek chirurgiczny, fartuch chirurgiczny.

Produkty Medline

Lista produktów producenta Medline