Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Skamex - zapytaj o produkt
Obowiązek INFORMACYJNY według RODO (więcej informacji)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres mailowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dotyczących realizacji działań marketingowych
Oferta

AQUACEL® Foam

Producent:

Kod produktu: CON-4206**

Opis

Aquacel > 

AQUACEL® Foam - Hydrofiber

AQUACEL® Foam jest opatrunkiem, regulującym poziom wilgotności w ranie, dzięki unikatowym cechom Technologii Hydrofiber®.

Zbudowany jest z zewnętrznej wodoodpornej błony poliuretanowej, stanowiącej barierę chroniącą przed bakteriam i wirusami oraz wielowarstwowej części chłonnej. Wielowarstwowa część chłonna zawiera warstwę pianki poliuretanowej oraz warstwę kontaktową AQUACEL® wykonaną w Technologii Hydrofiber® (kar­boksymetyloceluloza sodowa) oraz delikatne silikonowe obramowanie chrononiące otaczającą skórę (w wersji przylepnej).

Opatrunek AQUACEL® Foam Convatec

Do stosowania na rany powierzchowne, ostre i przewlekłe wydzielające dużą ilość wysięku oraz jako opatrunek wtórny dla opatrunków AQUACEL® Ag, AQUACEL® Ag EXTRA w ranach zakażonych/głębokich lub dla opatrunków AQUACEL® lub AQUACEL® EXTRA w ranach głębokich.​ Opatrunek Aquacel Foam sprawdza się najlepiej w leczeniu żylnego owrzodzenia podudzi, czy niwelowanie sił nacisku w leczeniu odleżyn.

Opatrunek piankowy AQUACEL® Foam

Opatrunek piankowy AQUACEL® Foam jest miękkim i elastycznym opatrunkiem z dodatkową warstwą pianki chroniąc wrażliwą skórę przed urazami. Górna warstwa Aquacel Foam jest przepuszczalna dzięki czemu odparowuje wilgoć. Wszystkie opatrunki mogą pozostawać na ranie do 7 dni. Opatrunek Aquacel firmy CONVATEC dzięki technologii Hydrofiber® idealnie dopasowuje się do łożyska rany, sąjest w stanie wchłonąć duże ilości wydzieliny z rany, blokując wewnątrz bakterie i wirusy. Opatrunek może być stosowany na zakażone rany pod nadzorem lekarza.

Zakładanie opatrunku AQUACEL® Foam

Przed nałożeniem opatrunku AQUACEL powinno się umyć dokładnie ręce, następnie oczyścić ranę solą fizjologiczną lub lawaseptykiem i osuszyć otaczającą skórę. Część chłonna opatrunku powinna być o 1 cm większa niż obszar rany. Jest możliwość docinania opatrunku wg potrzeb. Jeżeli opakowanie opatrunku jest uszkodzone, nie należy go używać. W przypadku trudnych do zaopatrzenia miejsc lepszym wyborem będą specjalnie wyprofilowane opatrunki przylepne.

 

Uwaga! Produkt niedostępny w sprzedaży detalicznej. Do kupienia jedynie w ofercie dla podmiotów odpowiedzialnych jak szpitale, apteki itp.