Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Skamex - zapytaj o produkt
Obowiązek INFORMACYJNY według RODO (więcej informacji)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres mailowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dotyczących realizacji działań marketingowych
Oferta

AQUACEL® Ag Extra™

Producent:

Kod produktu: CON-4206**

Opis

 

AQUACEL® Ag Extra™

AQUACEL® Ag Extra TM jest opatrunkiem przeciwbakteryjnym, łączącym zalety opatrunków wykonanych w Technologii Hydrofiber® z antybakteryjnym działaniem srebra jonowego wbudowanego w strukturę włókien (1,2%).

Dwie warstwy chłonne opatrunku, wykonane w Technologii Hydrofiber®, połączone są ze sobą poprzecznymi przeszyciami, które wzmacniają opatrunek, ułatwiają jego zmianę i zmniejszają ból przy usuwaniu.

Opatrunek przeciwbakteryjny AQUACEL Ag Extra

Opatrunek Aquacel Ag Extra jest przeznaczony do stosowania na rany ostre i przwlekłe z cechami infekcji, skolonizowane przez bakterie lub zagrożone infekcją, wydzielające dużą ilość wysięku. Właściwości żelujące sprzyjają powstawaniu optymalnego środowiska dla procesu gojenia rany

AQUACEL® Ag Extra z technologią Hydrofiber

Technologia Hydrofiber zastosowana w opatrunkach Aquacel zapewnia najwyższą jakość i szybkość gojenia ran. Opatrunki są z dodatkiem srebra jonowego. Zaleca się stosować razem z opatrunkiem Granuflex™ Extra Thin. Opatrunek Aquacel Ag Extra nie powinien być stosowany u osób wrażliwych lub wykazujących reakcje alergiczne na srebro lub karboksymetylocelulozę sodową. Idealne przyleganie do rany minimalizuje martwe przestrzenie, w których mogą namnażać się bakterie.

AQUACEL Ag Extra stosowanie

Opatrunek Aquacel Ag Extra firmy Convatec wykazuje dużo większa chłonność i wytrzymałość, co zwiększa możliwość zastosowania takiego opatrunku. Szybkie i efektywne działanie antybakteryjne przyspiesza gojenie ran. Opatrunek działa długo, kontrolowane uwalnianie jonów srebra zapobiega skokom stężeń, opatrunek pozwala utrzymać aktywność antybakteryjną nawet powyżej 14 dni. Dodatkowo Aquacel odpowiednio reaguje na zmiany w ranie w zależności od jej stanu. Opatrunki mogą być wykorzystywane również do leczenia stopy cukrzycowej oraz na poparzoną skórę. 

AQUACEL® Ag Extra z jonami srebra

Opatrunki Aquacel Ag i Aquacel Ag Extra technologią Hydrofiber oraz z jonami srebra środek wykazują właściwości odkażające i dezynfekujące. Głebokie działanie opatrunku działa przeciwbakteryjnie nie tylko na powierzchni, ale również w środku rany. Nadaje się do miejscowego leczenia ran zakażonych, zarówno przewlekłych jak i ostrych. Jony srebra w opatrunku Aquacel są nowoczesnym rozwiązaniem w leczeniu ran objętych krytyczną kolonizacją bakteryjną. Jest najlepszym rozwiązaniem dla pacjentów z osłabionym systemem immunologicznym. 

 

Uwaga! Produkt niedostępny w sprzedaży detalicznej. Do kupienia jedynie w ofercie dla podmiotów odpowiedzialnych jak szpitale, apteki itp.