Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Skamex - zapytaj o produkt
Obowiązek INFORMACYJNY według RODO (więcej informacji)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres mailowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dotyczących realizacji działań marketingowych
Oferta

Aquacel® Ag

Producent:

Kod produktu: CON-11824**

Opis

Aquacel Ag - opatrunek ze srebrem

Opatrunek przeciwbakteryjny ze srebrem to nowoczesny i skuteczny sposób radzenia sobie z opatrywaniem ran. Aquacel® Ag to połączenie wszystkich zalet technologii Hydrofiber™ z przeciwbakteryjnym działaniem srebra. Opatrunek z wyboru w leczeniu oparzeń, owrzodzeń w przebiegu stopy cukrzycowej oraz w leczeniu ran zakażonych. Aquacel® Ag nie tylko izoluje ale też zabija bakterie wywołujące zakażenie rany. Nie jest to opatrunek samoprzylepny i wymaga pokrycia go dodatkowym opatrunkiem mocującym (gaza, bandaż).


Aquacel® Ag​ - Wskazania

Aquacel Ag stworzony jest do leczenia zakażonych ran przewlekłych (np. odleżyn, owrzodzeń podudzi, owrzodzeń w przebiegu stopy cukrzycowej a także oparzeń niepełnej grubości skóry do stopnia IIb włącznie. AQUACEL® Ag zapewnia 14 dni aktywności przeciwbakteryjnej.

Aquacel® Ag - Działanie

Wilgotne środowisko gojenia, które tworzy AQUACEL® skutecznie chroni ranę przed zakażeniem. Dzięki mechanizmowi blokowania żelowego pochłania i zatrzymuje wysięk wewnątrz włókien. Bakterie wywołujące zakażenie są odizolowane. Jony srebra, które uwalnia uwodniony opatrunek, zabijają bakterie obecne w ranie i między włóknami opatrunku. Uwalnianie jonów srebra zależy od ilości wysięku oraz stężenia innych jonów dodatnich. Duża ilość wysięku oraz bakterii zwiększa ilość uwalnianego srebra. W przypadku, gdy opatrunek pozostaje suchy, nie dochodzi do uwolnienia jonów srebra. Kontrolowane uwalnianie jonów srebra zapobiega niepożądanym skokom stężeń. 

Aquacel Ag

Aquacel® Ag zapewnia stałe działanie jonów srebra podczas bezpośredniego kontaktu opatrunku z raną. Nowoczesne wymogi koncepcji leczenia ran - wszystkie spełnia opatrunek hydrofiber Aquacel® Ag. Gwarantuje to najwyższy komfort leczenia. Aquacel® Ag nie jest opatrunkiem okluzyjnym. Zakładając opatrunek Aquacel na ranę należy oczyścić, a następnie przemyć ją odpowiednim środkiem dezynfekującym. Dzięki zawartości jonów srebra w opatrunkach ze srebrem zabijane są drobnoustroje oraz patogeny anybiotykooporne.

AQUACEL Ag - opatrunki hydrofiber

Kilka rodzajów opatrunków ze srebrem typu Aquacel Ag daje więcej możliwości zastosowania. Możemy wyróżnić: Aquacel Ag, Aquacel Aq Extra, Aquacel Ag Foam, Aquacel Ag Surgical. Dzięki technologii hydrofiber opatrunek ze srebrem zmienia się w elastyczny w żel mając kontakt z wydzieliną z rany pacjenta, co zapewnia najlepsze warunki dla szybkiego i czystego gojenia się rany. Opatrunek zamyka bakterie w swojej strukturze nie pozwalając na ich rozwoj oraz nie dopuszczając nowych bakterii do rany. Bariera antybakteryjna może utrzymywać się nawet powyżej 14 dni.

Opatrunki ze srebrem Aquacel

Rozmiary nierefundowane (cm):

5 x 5, 10 x 10, 15 x 15, 20 x 30, 2 x 45

Uwaga! Produkt niedostępny w sprzedaży detalicznej. Do kupienia jedynie w ofercie dla podmiotów odpowiedzialnych jak szpitale, apteki itp.