Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Skamex - zapytaj o produkt
Obowiązek INFORMACYJNY według RODO (więcej informacji)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres mailowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dotyczących realizacji działań marketingowych
Oferta

Aquacel®

Producent:

Kod produktu: CON-11612**

Opis

 

Aquacel

Nowoczesny opatrunek typu Hydrofiber®. Opatrunek z wyboru w leczeniu ran zaniedbanych, skolonizowanych przez bakterie, ran zagrożonych infekcją. Opatrunek Aquacel® zbudowany jest z pochłaniających duże ilości wysięku włókien karboksymetylocelulozy. Pochłonięty wysięk zatrzymywany jest wewnątrz włókien opatrunku. Aquacel® izoluje bakterie wywołujące zakażenie rany. Nie jest opatrunkiem samoprzylepnym i wymaga pokrycia go dodatkowym opatrunkiem mocującym (gaza, bandaż lub Granuflex®).

Opatrunek Aquacel - wskazania:

Opatrunek Aquacel jest przeznaczony do leczenia ran ostrych i przewlekłych, ran zaniedbanych, skolonizowanych przez bakterie, wydzielających średnie i duże ilości wysięku. Można go stosować na każdym etapie gojenia rany. Rany przewlekłe: owrzodzenia podudzi na tle niewydolności żylnej i tętniczej, odleżyny, owrzodzenia cukrzycowe, rany świeże.

Stosowanie Aquacel:

Aquacel® należy nakładać tak, aby wystawał około 1 cm na zewnątrz rany. Ponieważ nie jest opatrunkiem samoprzylepnym, wymaga przykrycia dodatkowym opatrunkiem wtórnym, np. opatrunkiem Granuflex® lub Granuflex® Extra Thin, który mocuje Aquacel® do skóry i wydłuża czas noszenia opatrunku. Opatrunek należy zmienić gdy przesiąknie część opatrunku wtórnego przylegająca do rany, lub gdy wysięk zbliży się do brzegu opatrunku wtórnego. Można stosować w ranach zakażonych.

Opatrunki Aquacel

Opatrunki Aquacel są na rynki już ponad 20 lat. Dzięki nowatorskiej technologii Hydrofiber opatrunki zyskały ogromną popularność. Technologia Hydrofiber™ sprawia, że w kontakcie z wydzieliną z rany opatrunek przybiera postać spoistego żelu, który wspomaga szybsze gojenie ran.

AQUACEL® - opatrunek typu hydrofiber

Opatrunek Aquacel to wyjątkowo skuteczny opatrunek o podwyższonej chłonności wysięku z rany oraz wytrzymałości materiału, a unikalne korzyści technologii hydrofiber zwiększają możliwości wykorzystania w medycynie. Odpowiedni dobór opatrunku Aquacel może znacząco zwiększyć skuteczność leczenia ran konkretnych przypadków pacjentów. Aquacel firmy Convatec możemy znaleźć w róznych wersjach: Aquacel Ag, Aquacel Extra, Aquacel Ag Extra, Aquacel Foam, Aquacel Ag Foam, Aquacel Ag Surgical. Wg badań klinicznych Aquacel Surgical zmniejsza częstość występowania ostrego okołoprotezowego zakażenia stawu, AQUACEL® Extra™ zapewnił zwiększoną chłonność, redukcję maceracji, a w efekcie możliwy był do uzyskania wcześniejszy wypis pacjenta ze szpitala.

Aquacel Przeciwwskazania: 

  • uczulenie na składniki opatrunku

Rozmiary refundowane (cm):

  • 5 x 5, 10 x 10, 15 x 15

Sprawdź też Aquacel Ag - opatrunek ze srebrem 

Uwaga! Produkt niedostępny w sprzedaży detalicznej. Do kupienia jedynie w ofercie dla podmiotów odpowiedzialnych jak szpitale, apteki itp.