Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Skamex - zapytaj o produkt
Obowiązek INFORMACYJNY według RODO (więcej informacji)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres mailowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dotyczących realizacji działań marketingowych
Oferta

Granuflex®

Producent:

Kod produktu: CON-1876**

Opis

 

Opatrunek Granuflex

Granuflex to opatrunek hydrokoloidowy, spełniający wymogi nowoczesnej koncepcji leczenia ran. Zapewnia wilgotne środowisko leczenia i pochłanianie wysięku. Jest przeznaczony do leczenia ran ostrych i przewlekłych, ran ziarninujacych, ran naskórkujących, ran z małym lub średnim wysiękiem. Można go stosować na różnych etapach gojenia rany.

Granuflex - Wskazania: 

Rany przewlekłe (owrzodzenia podudzi na tle niewydolności żylnej i tętniczej, odleżyny, owrzodzenia cukrzycowe), rany świeże. Granuflex może być stosowany we wszystkich etapach leczenia, również w ranach z martwicą suchą lub rozpływną.

Granuflex - Stosowanie: 

Opatrunek Granuflex® stosuje się w leczeniu ran mało i średnio sączących. Jest opatrunkiem samoprzylepnym, który nakłada się bezpośrednio na ranę lub używa jako opatrunek wtórny do pokrycia innego opatrunku. Granuflex® należy nakładać tak, aby wystawał około 2-3 cm na zewnątrz rany. Można stosować w ranach zakażonych. Nie powinien być utrzymywany na ranie dłużej niż 7 dni, a w ranach zakażonych do 3 dni.

Hydrokoloidowy Granuflex

Hydrokoloidowy opatrunek Granuflex to samoprzylepny opatrunek do leczenia ran sączących z małym lub umiarkowanym wysiękiem. Zawiera w sobie hydrokoloidy: karboksymetyloceluloza sodowa, pektyna, żelatyna, co zapewnia wilgotne środowisko leczenia ran, może być stosowany na wszystkich etapach gojenia ran. Opatrunek powinien być utrzymywany na ranie nie dłużej niż 7 dni. Producentem opatrunku Granuflex jest firma Convatec

Granuflex - Przeciwwskazania: 

Uczulenie na składniki opatrunku.

 

ROZMIARY

NIEREFUNDOWANE (cm)

ROZMIARY

REFUNDOWANE (cm)

20 x 30

10 x 10

15 x 15

15 x 20

20 x 20

 

 

Uwaga! Produkt niedostępny w sprzedaży detalicznej. Do kupienia jedynie w ofercie dla podmiotów odpowiedzialnych jak szpitale, apteki itp.