Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Skamex - zapytaj o produkt
Obowiązek INFORMACYJNY według RODO (więcej informacji)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres mailowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dotyczących realizacji działań marketingowych
Oferta

AQUACEL® Ag Foam

Producent:

Kod produktu: CON-4206**

Opis

 

AQUACEL® Ag Foam z jonami srebra

Opatrunek przeciwbakteryjny z jonami srebra, regulujący poziom wilgoci w ranie

Aquacel Ag Foam to bardzo chłonny opatrunek wielowarstwowy. Warstwa kontaktowa w zetknięciu z wydzieliną z rany żeluje, dopasowując się idealnie do łożyska rany, minimalizuje puste przestrzenie, w których mogą namnażać się bakterie. Pomaga minimalizować ból związany ze zmianą opatrunku, redukuje ryzyko maceracji skóry. Zabija szerokie spektrum drobnoustrojów, w tym bakterie MRSA, VRE i inne antybiotykooporne, już w 30 minut po zastosowaniu i jest skuteczny do 7 dni po zastosowaniu.

AQUACEL® Ag Foam stosowanie

Przeznaczony na rany płytkie, zakażone lub z podejrzeniem infekcji z umiarkowanym i obfitym wysiękiem, jako opatrunek pierwotny lub wtórny. Może pozostać na ranie do 7 dni. Zapewnia stałą aktywność antybakteryjną do 14 dni. Opatrunek Aquacel Ag Foam może być stosowany w wersji przylepnej lub nieprzylepnej. Opatrunki tego rodzaju nie powinny być używane przez osoby z wrażliwą skórą lub, u których wystąpiły reakcje alergiczne na opatrunek.

AQUACEL® Ag Foam opatrunek ze srebrem

Opatrunki piankowe AQUACEL Ag Foam wykonane są w technologii Hydrofiber ze srebrem jonowym. Opatrunek tworzy miękki, spójny żel, który dokładnie dopasowuje się do powierzchni rany dzięki czemu działa z maksymalną efektywnością nie przepuszczając żadnych bakterii i drobnoustrojów. Aquacel Ag Foam nie daje jednak pełnej gwarancji przed przenoszeniem wirusa AIDS lub wirusowym zapaleniem wątroby. Część kontaktowa z raną wykonana w technologii Hydrofiber zawiera 1,2% w/w jonów srebra. Zewnętrzna warstwa jest wodoodporna, reguluje poziom wilgotności w ranie. Opatrunek zapewnia ochronę przed przenikaniem bakterii i wirusów. 

Opatrunek piankowy Aquacel Ag Foam Convatec

Firma Convatec jest producentem opatrunków Aquacel. Priorytetem firmy jest poprawa jakości życia i leczenia pacjentów. Convatec z 20 letnim doświadczeniem w branży medycznej dzisiaj jest liderem światowym w technologii Hydrofiber wykorzystywanej w opatrunkach Aquacel. Antybakteryjny opatrunek z jonami srebra łączy swoje zalety z technologią hydrofiber w zwalczaniu infekcji. Opatrunek Aquacel Ag Foam wyposażony w silikonowy przelepiec zabezpiecza ranę oraz daje pewność pacjentowi. Pozytywne działanie zostało potwierdzone wieloma badaniami oraz zostało opisane w publikacjach naukowych. Stosowanie opatrunków piankowych w profilaktyce ma pozytywny wpływ na częstość występowania odleżyn oraz zapewnia optymalne środowisko dla gojenia ran. 

Uwaga! Produkt niedostępny w sprzedaży detalicznej. Do kupienia jedynie w ofercie dla podmiotów odpowiedzialnych jak szpitale, apteki itp.