Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Skamex - zapytaj o produkt
Obowiązek INFORMACYJNY według RODO (więcej informacji)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres mailowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dotyczących realizacji działań marketingowych
Home Oferta Rękawice Rękawice diagnostyczne Rękawice nitrylowe Sempercare® Green do diagnostyki
Oferta

Rękawice nitrylowe Sempercare® Green do diagnostyki

Producent:

Kod produktu: SEM-300000820*

Opis

 

Rękawice nitrylowe Sempercare® Green

Każdego dnia użytkownicy rękawic są narażeni na reakcje skórne wskutek kontaktu z licznymi substancjami chemicznymi, także tymi występującymi w rękawicach diagnostycznych. W produkcji zwykłych rękawic, nawet syntetycznych stosuje się tzw. przyspieszacze procesu wulkanizacji. Związki te często prowadzą do kontaktowego zapalenia skóry i uszkadzają ciągłość bariery skórnej, co skutkuje:

  • łatwiejszym wnikaniem kolejnych substancji chemicznych
  • unikaniem i nieskuteczną dezynfekcją
  • 3 x większą kolonizacją drobnoustrojów

Rękawice nitrylowe Sempercare® Green

Technologia opracowana do wyprodukowania rękawic nitrylowych Sempercare® Green jest przełomowa. Po raz pierwszy rękawice do diagnostyki są tak bezpieczne. Nie zmniejszają ryzyka alergii, nie leczą jej objawów i skutków – Rękawice Sempercare® Green po prostu NIE POWODUJĄ ALERGII. Wyeliminowanie z procesu wytwarzania białek lateksowych, chemicznych przyspieszaczy wulkanizacji (akceleratorów) oraz związków chloru pozwoliło uzyskać rękawice nitrylowe czyste i obojętne dla skóry. Zaawansowana formuła nitrylu w rękawicach gwarantuje najbardziej optymalne czucie i wrażliwość dotykową oraz dobre dopasowanie przy zachowaniu pewnego chwytu.

 

Sempermed® dba, żeby produkcja rękawic nitrylowych odpowiadała najwyższym standardom zrównoważonego rozwoju. Zmniejszenie obciążenia środowiska, zadbanie o pracowników oraz zapewnienie ekologicznych źródeł surowców, to główne zasady jakimi kieruje się Sempermed.

Diagnostyczne rękawice nitrylowe - skład:

  • bez chloru
  • bez protein lateksowych
  • bez akceleratorów

Rękawiczki nitrylowe firmy Sempermed to niesterylne, jednorazowe, bezpudrowe rękawice. Zostały wyprodukowane z kauczuku butadienowo-nitrylowego (NBR), bez dodatku akceleratorów, bez protein i bez zawartości chloru, co znacznie podnosi bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki tym cechom stanowią 100% ochronę przed alergiami.

Rękawiczki Nitrylowe – zastosowanie

Rękawice nitrylowe są najlepszą alternatywą dla rękawic lateksowych. Nitryl jest bezpieczniejszy i bardziej wytrzymały od lateksu, jest bardziej przyjazny dla ludzkiej skóry. Dzięki większej elastyczności nitrylu rękawice lepiej przylegają, lepiej dopasowują się do kształtu i wielkości dłoni, dzięki czemu praca jest wygodniejsza i dokładniejsza. Nitryl to kauczuk syntetyczny czyli jest produktem chemicznym. Diagnostyczne rękawiczki nitrylowe mają zastosowanie nie tylko w medycynie, ale również innych branżach wymagających czystości i sterylności. Poza tym rękawiczki nitrylowe zapewniają dokładność pracy i bezpieczeństwo przy różnego rodzaju zabiegach chirurgicznych. Rękawiczki nitrylowe Sempermed spełniają wymagania Europejskiej Dyrektywy o Wyrobach Medycznych oraz Europejskiej Dyrektywy o Środkach Ochrony indywidualnej, co jest gwarancją ochrony przed zagrożeniami o najwyższym stopniu ryzyka.

Nitrylowe rękawiczki bez chloru

Rękawiczki nitrylowe powinny być przechowywane w chłodnym, suchym miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Rękawiczki tego typu są produkowane bez dodatku chloru dzięki czemu nie podrażniają skóry, nie wywołują uczuleń i innych niepożądanych skutków użytkowania. Stanowią doskonałą barierę ochronną przed wirusami oraz krwiopochodnymi patogenami.

Rękawice nitrylowe Sempercare

 

 

 

Zielone rękawice nitrylowe Sempercare® Green

Rozmiar

Średnia długość (mm)

Średnia szerokość (mm)

Ilość sztuk w opakowaniu


Extra small (XS)


≥ 240


≤ 80


200

Small (S)

≥ 240

80 ± 10

200

Medium (M)

≥ 240

95 ± 10

200

Large (L)

≥ 240

110 ± 10

200

Extra large (XL)

≥ 240

≥ 110

180

 

Rękawiczki Sempermed - przewodnik po rękawicach

Rękawice nitrylowe Sempercare

 

 

Zobacz katalog rękawiczek Sempercare Green: