×

Dr. Schumacher

Dr. Schumacher

Dr. Schumacher to jeden z największych w Europie producentów środków dezynfekcyjnych, produktów higienicznych oraz produktów do pielęgnacji skóry przeznacoznych do stosowania w szpitalach, gabinetach lekarskich oraz domach opieki, jak również nawilżanych chusteczek do pielęgnacji dzieci, higieny osobistej, kosmetyków oraz produktów stworzonych z myślą o stosowaniu w gospodarstwach domowych.

Wizja firmy Dr. Schumacher

Idea wytwarzania jednostkowych produktów do dezynfekcji i higieny o szerokim zakresie zastosowań powstała, aby zaspokoić potrzeby klientów, Dzięki czemu proponowane rozwiązania od samego początku zostały dobrze przyjęte przez odbiorców. Pomysł wprowadzenia na rynek tych produktów jako marki prywatnej lub produktów OEM okazała się sensowną i przełomową decyzją. Wiedza firmy Dr. Schumacher GmbH wówczas zaowocowała i nadal przynosi olbrzymie korzyści.

Historia, rozwój, lokalizacja firmy Dr. Schumacher

Siedziba firmy mieści się w wiejskiej lokalizacji w Malsfeld, w północnej Hesji..

Począwszy od 2005 r. obrót rok rocznie wzrasta przeciętnie o 20%.

W trzech zakładach produkcyjnych (Niemcy, Polska oraz Turcja) pracuje ponad 1850 osób, wytwarzając produkty dla dostawców produktów dla sektora ochrony zdrowia oraz kosmetyków zarówno w Niemczech, jak również na całym świecie.

W nowym zakładzie produkcyjnym w Polsce, zajmującym powierzchnię ok. 50 000 m², przez całą dobę działa ponad 50 linii produkcyjnych. Co roku produkowanych jest ok. 21 000 ton środków dezynfekcyjnych do skóry i rąk, wyrobów medycznych oraz powierzchni, oraz ponad 250 milionów opakowań z nawilżanymi chusteczkami.

Centra dystrybucyjne w ośmiu krajach zapewniają dostawy do ponad 70 krajów na całym świecie.