Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Skamex - zapytaj o produkt
Obowiązek INFORMACYJNY według RODO (więcej informacji)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres mailowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dotyczących realizacji działań marketingowych
Oferta

Zestaw Detour

Producent:

Kod produktu:

Opis

 

Zestaw Detour

Zestaw Detour służy do wykonania bypassu nerkowo-pęcherzowej drogą podskórną. Jest idealnym rozwiązaniem w sytuacjach, kiedy występuje problem z drożnością moczowodów (zwłóknienie pozaotrzewnowe, uszkodzenie moczowodu, problemy po radioterapii).

Dzięki podskórnemu bypassowi moczowodowemu Detour, alternatywy dla przewlekłej nefrostomii, chorzy z  nefrostomią mogą wrócić do normalnego funkcjonowania: chodzić na basen, cieszyć się życiem, spać spokojnie bez – jak to powiedział jeden z pacjentów – „rogów w plecach”. 

Nefrostomia Detour

Poprawa komfortu życia to nie wszystko – bypass nerka -  pęcherz moczowy firmy Porges zapobiega również infekcji nerek a w konsekwencji możliwej utraty nerki.

We Francji Detour zakładany jest od 2000 roku. Chorzy żyją już od ponad 15 lat bez wymian. Jest to jedyny taki produkt, który umożliwia -- dzięki swojemu dużemu światłu wewnętrznemu 17F - drożność praktycznie do końca życia.  

W Polsce pierwsza implantacja miała miejsce ponad 28 miesięcy temu a pacjentka do dziś (*luty 2016) funkcjonuje bardzo dobrze,  bez zastoju w nerce i bez żadnych powikłań.

Bypass moczowodowy Detour

Teraz, dzięki firmie Skamex, posiadającej w swojej ofercie zestaw bypass moczowodowy Detour, chorzy, dla których nie było alternatywy dla nefrostomii, mający w perspektywie wymiany co 2-3 miesiące, mają w końcu rozwiązanie. 

Detour, przywraca dobrą jakość życia!

W Polsce w obecnej chwili są 4 ośrodki referencyjne do zakładania bypassa Detour.

Jest to jedyne takie rozwiązanie w świecie.  Możliwe do założenia praktycznie każdemu, który wymaga takiego rozwiązania. 

Zainteresowanych pozyskaniem dodatkowych informacji w temacie co zrobić, aby nie mieć nefrostomii, zapraszamy do kontaktu z nami. 

Detour

Nefrostomia może doprowadzić do ograniczenia aktywności życia zawodowego. Pacjent powinien odbywać wizytę u lekarza co ok 3 miesiące w celu wymiany nefrostomii. Detour czyli sztuczny moczowód zakłada się z różnych przyczyn powiązanych ze zwężeniem moczowodu. Może to być alternatywna metoda leczenia niektórych przypadków niedrożności moczowodu spowodowanej różnymi stanami chorobowymi. Nie zaleca się stosowania tej metody w przypadkach, w których możliwa jest rekonstrukcja moczowodu.

Detour sztuczny moczowód

Detour wprowadzany jest przez dostęp przezskórny do nerki, później jest wszywany do pęcherza moczowego ustanawiając permanentny drenaż nerki. Podczas operacji wykorzystuje się istniejącą przetokę nerkową do implementacji rury detour jeśli jej pozycja jest wygodna.

 

Detour Artykuł

Interesuje Cię ten produkt? Przeczytaj także artykuł: 

Detour – czyli alternatywa dla przewlekłej nefrostomii lek. Michała Piotrowskiego.