Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Skamex - zapytaj o produkt
Obowiązek INFORMACYJNY według RODO (więcej informacji)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres mailowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dotyczących realizacji działań marketingowych
Home Oferta Onkologia Przygotowanie i transport cytostatyków Spiros Zamknięty łącznik o męskiej końcówce Spiros do strzykawek
Oferta

Zamknięty łącznik o męskiej końcówce Spiros do strzykawek

Producent:

Kod produktu:

Opis

Spiros to nowoczesne rozwiązanie od koncernu ICU Medical w postaci łącznika.

Dzięki specjalnej budowie łącznik Spiros, w momencie odłączenia strzykawki z lekiem, automatycznie zamyka się. Dzięki temu redukcji ulega szansa na przypadkowy kontakt personelu medycznego z substancjami z grupy cytostatyków. Ponadto zamknięcie linii podawczej minimalizuje szansę wystąpienia zakażeń i infekcji u pacjentów.

Pełna kompatybilność łączników Spiros

Łączniki Spiros od ICU Medical są w pełni kompatybilne ze wszystkimi strzykawkami wyposażonymi w złącze typu Luer-Lock. Znacząco ułatwia to pracę personelowi medycznemu, który nie potrzebuje dodatkowego sprzętu do podawania leków. Minimalizacji ulega również ryzyko pomyłki lub zanieczyszczenia gotowej mieszanki.

Dzięki wysokiemu przepływowi na poziomie 200ml/min, łącznik Spiros można z powodzeniem podłączać do strzykawek o pojemności od 3 do 60ml.

Wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki łącznikom Spiros

Automatyczne zamykanie łącznika Spiros po jego odłączeniu skutecznie zapobiega wydostaniu się cząsteczek leku cytostatycznego po, a także w trakcie jego podawania, rozpuszczania lub transferu. Dzięki temu poprawie ulega poziom bezpieczeństwa personelu na oddziałach onkologicznych.

Zamykanie linii podawczej natychmiast po podaniu leków, pozwala także zminimalizować ryzyko przedostania się do układu krwionośnego pacjenta groźnych patogenów, które mogą skutkować infekcjami. W efekcie łączniki Spiros pozwalają na redukcję kosztów związanych z dodatkowym leczeniem pacjentów.

Wygoda użytkowania łącznika Spiros

Swobodny obrót łącznika wokół własnej osi, bez obawy o jego przypadkowe rozłączenie. Dzięki temu podawanie leków jest znacznie wygodniejsze.