Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Skamex - zapytaj o produkt
Obowiązek INFORMACYJNY według RODO (więcej informacji)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres mailowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dotyczących realizacji działań marketingowych
Home Oferta Onkologia Przygotowanie i transport cytostatyków Zamknięty system Chemlock Zamknięty bezigłowy system do podaży leków ChemoLock™
Oferta

Zamknięty bezigłowy system do podaży leków ChemoLock™

Producent:

Kod produktu:

Opis

ChemoLock to nowatorskie rozwiązanie stworzone przez koncern medyczny ICU Medical. Jest to pierwszy bezigłowy system zamknięty, który pozwala na łatwe i szybkie podawanie cytostatyków bez obaw o przypadkowy kontakt z lekami przez personel medyczny.

Blokada „click to lock” systemu ChemoLock

System do podaży leków ChemoLock jest rozwiązaniem bezigłowym. Dzięki temu wyeliminowane jest ryzyko przypadkowego zakłucia personelu medycznego lub pacjenta. Nie ma również obawy przed przypadkowym uszkodzeniem pojemnika, w którym znajdują się niebezpieczne leki.

Zamknięty bezigłowy system do podaży leków ChemoLock wyposażony jest również w unikatowy system „cliick to lock”. Dzięki niemu przygotowywanie, podawanie i transport cytostatyków jest niezwykle łatwy. Pozwala on na szybkie i pewne łączenie ze sobą różnych komponentów, co sygnalizowane jest charakterystycznym kliknięciem.

„Click to lock” zastosowany w ChemoLock to gwarancja zamkniętego mechanicznie i mikrobiologicznie systemu. Skutecznie chroni on zarówno pacjentów przed dostępem groźnych patogenów, które mogą powodować infekcje i stany zapalne, oraz personelu medycznego, który nie jest narażony na kontakt z niebezpiecznymi substancjami. Jednocześnie jego używanie jest niezwykle łatwe i intuicyjne.

Największym atutem „click to lock” jest jednak zabezpieczenie połączenia przed przypadkowym rozłączeniem linii.

Zalety zamkniętego bezigłowego systemu do podaży leków ChemoLock

  • Skutecznie zapobiega wydostawaniu się niebezpiecznych oparów,
  • Blokuje transfer bakterii i innych zanieczyszczeń środowiska zewnętrznego do systemu,
  • Eliminuje ryzyko zranienia igłą, jednocześnie chroniąc pacjentów i personel przed kontaktem z lekami niebezpiecznymi,
  • System ChemoLock pozostaje zamknięty mechanicznie i mikrobiologicznie nawet podczas jego utylizacji. Eliminuje to potencjalne narażenie personelu i środowiska medycznego na działanie leków niebezpiecznych.

ChemoLock – bezpieczeństwo na każdym etapie

System podaży leków ChemoLock zapewnia pełne bezpieczeństwo na każdym etapie. Dzięki systemowi bezigłowemu, przygotowywanie leków nie jest obarczone ryzykiem przypadkowego zranienia się lub uszkodzenia pojemnika z lekiem lub jego składnikami.

Podczas transportu ChemoLock zapobiega wszelkim wyciekom oraz zapewnia sterylne, a co za tym idzie, bezpieczne dla pacjenta warunki.

Podaż cytostatyków jest łatwa i intuicyjna. Jednocześnie ChemoLock uniemożliwia przypadkowe rozłączenie linii podawczej leku.

System ChemoLock pozostaje zamknięty nawet po zakończeniu podawania leku. Dzięki temu odpady wciąż są bezpieczne dla personelu medycznego i pomocniczego.

 

 

Więcej informacji na temat zamkniętego bezigłowego systemu do podaży leków ChemoLock w katalogu:

 

 

 

 

 

Informacje na temat wykorzystania systemu ChemoLock w onkologii weterynaryjnej: