Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Skamex - zapytaj o produkt
Obowiązek INFORMACYJNY według RODO (więcej informacji)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres mailowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dotyczących realizacji działań marketingowych
Oferta

UnoMeter Abdo-Pressure™

Producent:

Kod produktu:

Opis

 

UnoMeter Abdo-Pressure™

Zdiagnozuj nadciśnienie brzuszne — zanim pojawią sią komplikacje groźne dla życia 

Zainteresowanie zespołem cieśni brzusznej (ACS) bardzo wzrosło w ostatnich latach. Wynika to z powagi powikłań z nim związanych i zagrożenia życia pacjentów. 

Objawy ACS pojawiają się, gdy nadciśnienie brzuszne (IAH) zaczyna mieć wpływ na ukrwienie tętnicze i powrót żylny, zaburzając odżywienie narządów jamy brzusznej. Ciśnienie śródbrzuszne (IAP) przekraczające 12 mmHg jest już rozważane jako nadciśnienie brzuszne (IAH).

Konieczność zapobiegania

Wczesne rozpoznanie IAH jest kluczowe. Szereg działań niechirurgicznych może być podjętych w celu normalizacji ciśnienia śródbrzusznego. W przypadku, gdy postępowanie zachowawcze nie daje rezultatów, konieczność chirurgicznej dekompresji brzucha staje się oczywista. Zaniechanie lub spóźnienie się z działaniami chirurgicznymi prowadzi do dysfunkcji licznych narządów wewnętrznych i stanowi poważne zagrożenie życia pacjenta. Śmiertelność pacjentów z już rozpoznanym ACS pomimo wdrożonego leczenia sięga 42%.


Pomimo znacznego zagrożenia dla pacjentów nadciśnienie IAH i ACS przez wiele lat nie znajdowały należnego im zainteresowania. Ostatnie wyniki badań rzuciły nowe światło na te problemy. Jedno z badań pokazało, że IAH (def. IAP≥12mmHg) i ACS (def. IAP≥20mmHg) dotyczą ponad 50% pacjentów oddziałów intensywnej terapii.

Nadciśnienie brzuszne (IAH) nie ma charakterystycznych objawów klinicznych. Opór w brzuchu nie zawsze występuje a badanie palpacyjne jest niewystarczające. Jedynie pomiary ciśnienia śródbrzusznego pozwalają na pewne rozpoznanie.

Praktyka kliniczna pokazała, że dotychczas stosowane metody pomiaru IAP są czasochłonne, skomplikowane, często wymagają rozłączania zamkniętych systemów zbiórki moczu a ich wyniki nie są powtarzalne. Rośnie przy tym ryzyko ZUM.

Złoty standard pomiarów IAP

UnoMeter Abdo-Pressure oferuje praktyczny, dobrze udokumentowany klinicznie sposób pomiaru IAP. Pomiar ciśnienia z pęcherza moczowego jest prosty, łatwy do wykonania, szybki i ekonomicznie korzystny.

UnoMeter Abdo-Pressure jest zaskakująco prostym, pewnym i ekono-micznym narzędziem diagnostycznym.

Dzięki przemyślanej i innowacyjnej konstrukcji zestaw UnoMeter Abdo-Pressure zapewnia utrzymanie zamkniętego systemu zbiórki moczu. Ma to znaczący wpływ na obniżenie ryzyka infekcji układu moczowego.

Drogi sprzęt jest niepotrzebny

UnoMeter Abdo-Pressure wyklucza potrzebę stosowania drogich przetworników elektromechanicznych. Ocena wysokości słupa moczu w linii pomiarowej pozwala na szybki i pewny odczyt ciśnienia śródbrzusznego (IAP) bezpośrednio w mmHg. Powtarzalność pomiarów i dobre udokumentowanie kliniczne metody pozwalają uzyskać godny zaufania i cenny parametr, użyteczny w doborze właściwej terapii. Każdorazowy pomiar IAP zajmuje mniej niż 10 sekund. Nie ma potrzeby odtwarzania układu zbiórki moczu po pomiarach. UnoMeter Abdo-Pressure pozwa szybko i pewnie stawiać diagnozy na oddziałach OIT.

Prosty sposób na wykrycie podwyższonego ciśnienia śródbrzusznego

  • UnoMeter™ Abdo-Pressure™ jest prosty w użyciu, szybki w obsłudze i co najważniejsze zapewnia dokładny pomiar ciśnienia śródbrzusznego.
  • Ciśnienie mierzy się w 3 prostych krokach:
  • Rozpakuj zestaw UnoMeter™ Abdo-Pressure™ i podłącz go do cewnika Foley’a
  • Podnieś dren zestawu tak, aby punkt „0” znalazł się na poziomie linii pachowej środkowej pacjenta.
  • Zmierz wysokość słupa płynu w drenie manometru i zapisz wynik.

*Pełna instrukcja znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.