Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Skamex - zapytaj o produkt
Obowiązek INFORMACYJNY według RODO (więcej informacji)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres mailowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dotyczących realizacji działań marketingowych
Home Oferta Chirurgia Kąpiel przedoperacyjna Tampony nasycone 2% CHG
Oferta

Tampony nasycone 2% CHG

Producent:

Kod produktu:

Opis

 

Tampony nasycone 2% CHG 

Chlorheksydyny diglukonian Sage. 2% w/v tampon nasycony do dezynfekcji i oczyszczania skóry.

Z zarejestrowanymi wskazaniami:

Antyseptyka skóry jako część schematu postępowania przedoperacyjnego oraz ogólna antyseptyka skóry. Tampon zawiera 25 ml 2% roztworu diglukonianu chlorheksydyny (500 mg).

Oszczędności ekonomiczne

Ponad 50% zmniejszenie kosztów skojarzone z redukcją zakażeń chirurgicznych (ZMO)

Tampony Szerokie spektrum działania

Gotowy roztwór jest skuteczny przeciwko szerokiemu spektrum MDRO, włączając w to MRSA, VRE oraz Klebsiella pneumoniae wytwarzające karbapenemazę

Skuteczność potwierdzona klinicznie

  • Zmniejszenie ZMO oraz związanych z nimi kosztów
  • Zmniejszenie CVC-BSI i towarzyszących kosztów

Tampony - Chlorheksydyny diglukonian Sage

Nazwa produktu Chlorheksydyny diglukonian Sage 2% w/v, tampon nasycony do dezynfekcji i oczyszczania skóry, 2% roztwór ( co odpowiada 500 mg chlorheksydyny diglukonianu w jednym tamponie nasyconym). 

Wskazania: Antyseptyka skóry jako część schematu postępowania przedoperacyjnego oraz ogólna antyseptyka skóry.

Dawkowanie: wyłącznie do stosowania na skórę. Stosować tylko na skórę nieuszkodzoną.

Tampony nasycone

Do stosowania jako część schematu przedoperacyjnego: Dezynfekcję należy przeprowadzić noc wcześniej i (lub) w godzinach porannych w dniu zabiegu. Użyć jednego tamponu nasyconego do przygotowania każdego obszaru ciała, który ma być poddany dezynfekcji, poprzez umycie skóry i całkowite zwilżenie tego obszaru roztworem znajdującym się w tamponie nasyconym. Nie spłukiwać skóry. Nie stosować żadnych płynów, środków nawilżających lub kosmetyków po oczyszczeniu skóry tamponem nasyconym.

Do ogólnej antyseptyki skóry: Stosować jeden tampon nasycony  na każdy obszar ciała, gdzie wymagane jest odkażenie skóry.

Tampony nasycone - Przeciwwskazania

Nie stosować u wcześniaków lub noworodków o niskiej masie urodzenia oraz niemowląt w wieku poniżej 2 miesięcy lub poddanych fototerapii. Nie stosować bezpośrednio przed inwazyjnymi technikami, takimi jak nakłuwanie żył, punkcja lędźwiowa lub zabiegi chirurgiczne. Nie stosować na otwarte rany lub uszkodzoną skórę. Stosowanie tamponów nasyconych jest przeciwwskazane u pacjentów ze stwierdzoną alergią na diglukonian chlorhekdyny lub którykolwiek inny składnik produktu.  

Specjalne ostrzeżenia: Produkt i jego opakowanie nie są sterylne. Nie stosować tamponów nasyconych w okolicach oczy, uszu i ust. Roztwór znajdujący się w tamponie może spowodować trwałe uszkodzenie tych okolic ciała. W razie kontaktu, dotkniętą powierzchnię należy natychmiast przemyć wodą. Działania niepożądane: często- podrażnienie skóry; bardzo rzadko – uogólnione reakcje alergiczne.

Sage Products Cooperatief

Podmiot odpowiedzialny: Sage Products Cooperatief U.A.,Barrierweg 3G, 5622 CL Eindhoven, Holandia. Pozwolenie MZ na dopuszczenie do obrotu: nr 21240. Lek wydawany bez przepisu lekarza – OTC.

producent SAGE

 

czytaj artykuł: "Antyseptyczna kąpiel przedoperacyjna - czy zawsze skuteczna w redukcji ZMO"