Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Skamex - zapytaj o produkt
Obowiązek INFORMACYJNY według RODO (więcej informacji)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres mailowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dotyczących realizacji działań marketingowych
Home Oferta Onkologia Przygotowanie i transport cytostatyków Diana System do mieszania leków niebezpiecznych Diana
Oferta

System do mieszania leków niebezpiecznych Diana

Producent:

Kod produktu: DIANA

Opis

Diana to nowoczesny system przeznaczony do bezpiecznego i efektywnego mieszania leków niebezpiecznych. Zapewnia doskonałą precyzję podczas przygotowywania każdej dawki. Jednocześnie zachowuje pełną sterylność mieszanki oraz minimalizuje ryzyko pełnienia jakiegokolwiek błędu.

Pełne bezpieczeństwo dzięki systemowi Diana

Twórcą i producentem systemu do mieszania leków niebezpiecznych Diana jest koncern ICU Medical – znany ze swoich bezpiecznych rozwiązań.

Diana to całkowicie zautomatyzowany system, który precyzyjnie przygotowuje dawki leków, bez konieczności udziału techników czy farmaceutów. Dzięki temu personel medyczny nie jest narażony na styczność z niebezpiecznymi substancjami, które stanowią składniki leków cytostatycznych.

Po zakończeniu procesu ich wykonywania, leki są właściwie zabezpieczone w taki sposób, aby przypadkowy kontakt z nimi był niemożliwy. Dlatego system do mieszania leków niebezpiecznych Diana jest tak ważnym i cennym rozwiązaniem we wszystkich aptekach szpitalnych oraz placówkach, w których przeprowadzana jest chemioterapia.

System do mieszania leków niebezpiecznych Diana wyposażony jest w skaner, w pamięci którego znajduje się 6500 nazw i stężeń leków. Dzięki tym danym system eliminuje możliwość wprowadzenia błędnych danych.

Całkowita kontrola nad procesem przygotowywania leków niebezpiecznych

System do mieszania leków niebezpiecznych Diana umożliwia pełną kontrolę nad procesem przygotowywania leków. Personel z łatwością może ustalić takie informacje jak:

  • Objętość przygotowanego leku,
  • Data i czas jego wykonania,
  • Oznakowanie dla którego pacjenta przygotowana została dawka.

Pełna automatyzacja systemu do mieszania leków niebezpiecznych Diana

Dzięki wykorzystaniu systemu Diana minimalizacji ulega szansa wystąpienia czynniku błędu ludzkiego. Sterujący procesem komputer za każdym razem idealnie powtarza wszystkie czynności z precyzją nieosiągalną dla ludzi.

Diana zdejmuje z techników oraz farmaceutów obowiązek ciągłego powtarzania tych samych ruchów. Zapobiega więc dolegliwościom, które są spowodowane przez nieustanne napinanie tych samych partii mięśni. Zatem przyczynia się również do zwiększenia komfortu pracy osób zajmujących się przygotowywaniem leków cytostatycznych.

Zalety systemu do mieszania leków niebezpiecznych Diana

  • Dokładność – system zapewnia niezwykłą precyzję, niedostępną dla ludzi.
  • Bezpieczeństwo – Diana zapewnia właściwy poziom ochrony osób odpowiedzialnych za przygotowywanie leków, ograniczając ich kontakt z groźnymi substancjami. Dodatkowo gotowy lek jest sterylny, co minimalizuje ryzyko wystąpienia infekcji po jego podaniu pacjentom. Ponadto uniemożliwia wprowadzenie błędnych danych.
  • Efektywność – system do mieszania leków Diana jest niezwykle efektywny zarówno dla procesów mało-, jak i wysokoobjętościowych. Pozwala zmaksymalizować ilość wytworzonego leku przy zachowaniu tej samej ilości składników. Minimalizuje również ilość powstałych resztek i odpadów.

Przygotowywanie leków niebezpiecznych dzięki systemowi Diana

System do przygotowywania leków niebezpiecznych Diana, pomimo swojego zawansowania technicznego, jest łatwy w obsłudze. Aby przygotować dawkę leku potrzebne są zaledwie cztery kroki:

DianaSystem do mieszania leków niebezpiecznych

 

 

system Diana

 

DIana ICU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz katalog systemu Diana od ICU:

 

 

 

Zobacz również dostępne komponenty do systemu Diana: