Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Skamex - zapytaj o produkt
Obowiązek INFORMACYJNY według RODO (więcej informacji)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres mailowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dotyczących realizacji działań marketingowych
Home Oferta Sprzęt ogólnomedyczny Zestawy infuzyjne SwabCap korek dezynfekujący z zawartością IPA
Oferta

SwabCap korek dezynfekujący z zawartością IPA

Producent:

Kod produktu: SCXT3-2000

Opis

Zakażenia szpitalne są niezwykle widocznym problemem w obszarze ochrony zdrowia. Zbyt mała liczba pielęgniarek, brak czasu, różnorodne techniki wykonywania procedur - to czynniki, które wpływają na trudności w walce z zakażeniami.

Założenie dostępu żylnego, niezbędnego do wykonywania czynności terapeutycznych, tworzy otwartą drogę dla wniknięcia groźnych drobnoustrojów. Używanie zaworów bezigłowych pozwala stworzyć system zamknięty i ograniczyć transfer bakterii do pacjenta, a także zminimalizować możliwość skażenia miejsca dostępu. Kluczowa jest jednak dezynfekcja przed każdą aktywacją. Standardowo przeprowadza się ją przez ręczne przetarcie gazikiem nasączonym alkoholem lub innym środkiem bakteriobójczym przez 15-30 sekund. Niestety, mechaniczne przecieranie nie zawsze jest wystarczająco dokładne, a ocena jakości takiego sposobu dezynfekcji jest niezwykle trudna. 

Z tego powodu na rynku pojawiły się korki dezynfekujące SwabCap, których podstawą działania jest 70% alkohol izopropylowy. Pod jego wpływem bakterie pęcznieją, ich komórki się rozpadają, a następnie zostają zniszczone. Dzięki nasączonej izopropanolem włókninie umieszczonej w sztywnej obudowie, zapewniają dezynfekcję do kilku dni – jeśli nie zostaną usunięte.

Szybkość działania korków SwabCap

Warto zwrócić uwagę na szybkość działania, maksymalny czas utrzymania sterylności, konstrukcję oraz formę pakowania produktu. Na tym polu szczególnie wyróżniają się korki dezynfekujące do portów dostępu naczyniowego SwabCap, amerykańskiej firmy ICU Medical, które zapewniają pełną dezynfekcję już po 30 sekundach, a efekt ten utrzymuje się aż do 7 dni. Pomarańczowy korek SwabCap nakręca się na dowolne złącze bezigłowe typu Luer. Jest to jedyna nasadka o opatentowanej konstrukcji z dobrze przylegającą do zaworu osłoną. W ciągu zaledwie 30 sekund korek ten całkowicie dezynfekuje zarówno powierzchnię złącza, jak i cały gwint zaworu, w przeciwieństwie do innych tego typu produktów, które dezynfekują tylko powierzchnię membrany. Co istotne – każdy z korków SwabCap pakowany jest w oddzielne opakowanie, przemyślane w taki sposób, aby jego aplikacja odbywała się całkowicie bezdotykowo, eliminując ryzyko skażenia korka przed podłączeniem do zaworu. Dodatkowo, jego wyróżniająca się pomarańczowa obudowa, pozwala na szybką weryfikację procedury dezynfekcji.

Skuteczność korków dezynfekujących do portów dostępu naczyniowego

Warto zaznaczyć, że regularne stosowanie korków dezynfekcyjnych SwabCap do dezynfekcji zaworów bezigłowych prowadzi do spadku liczby przypadków HA-CLABSI, co zostało potwierdzone badaniami klinicznymi. Opublikowany w "Journal of Infection Control and Hospital Epidemiology" raport wykazał, że stosowanie koreczków SwabCap spowodowało 34% spadek zakażeń szpitalnych związanych
z obecnością cewnika centralnego w naczyniu (HA-CLABSI).

SwabCap umieszczony na wszystkich zaworach bezigłowych eliminuje problemy dezynfekcji związane z czynnikiem ludzkim a także zapewnia łatwy dostęp do wiodącej technologii dezynfekcji wszędzie tam, gdzie jest potrzebna.

Opis

Korek dezynfekujący SwabCap to kolejny z wyjątkowych produktów amerykańskiego koncernu medycznego ICU Medical.

Korki SwabCap dzięki właściwościom dezynfekującym, w ciągu zaledwie 30 sekund skutecznie zabijają groźne dla zdrowia pacjentów patogeny, które mogą znajdować się na zaworach bezigłowych

Zabezpieczanie portu poprzez koreczek dezynfekujący

Podstawową i niezwykle ważną funkcją korków SwabCap jest zabezpieczanie portów dostępu naczyniowego przed zanieczyszczeniem.

Korki SwabCap pozwalają również na ujednolicenie procedur dezynfekcji. Wszystko dzięki zawartości 70% alkoholu izopropylowego. Niszczy on wszystkie bakterie i wirusy, odkażając zawór oraz zapobiegając osadzaniu się na nim kolejnych patogenów. Wyjątkowe jest również to, że korek ten całkowicie dezynfekuje zarówno powierzchnię złącza, jak i cały gwint zaworu, w przeciwieństwie do innych nasadek, które dezynfekują tylko powierzchnię membrany.

Budowa korków SwabCap

Produkt wykonany jest z tworzywa sztucznego o jaskrawym, pomarańczowym kolorze a środek wypełniony jest nasączoną włókniną z zawartością alkoholu izopropylowego. Jest to jedyna nasadka z opatentowaną konstrukcją, która ściśle przylega również do gwintu. Dzięki temu nie pozostawia wolnej przestrzeni, która jest doskonałym miejscem do rozwoju drobnoustrojów a także ogranicza możliwość szybkiego odparowania alkoholu.

Zalety SwabCap

Korzystanie z koreczków SwabCap stanowi ogromne ułatwienie dla personelu medycznego pracującego
w szpitalach (ogromne ułatwienie podczas opieki nad dostępem naczyniowym). Rozwiązanie od Icu Medical  gwarantuje pewność, że zawory bezigłowe są zawsze odkażone i właściwie zabezpieczone. Ponadto przyspieszają cały proces dezynfekcji, co jest szczególnie istotne 
w sytuacjach nagłych. Alkohol izopropylowy w ciągu zaledwie 30 sekund niszczy drobnoustroje, pozostawiając zawór gotowy na kolejne, bezpieczne aktywacje.

Inne zalety korków dezynfekujących SwabCap obrazuje poniższa tabela.

SwabCap

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat koreczków dezynfekujących SwabCap: