Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Skamex - zapytaj o produkt
Obowiązek INFORMACYJNY według RODO (więcej informacji)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres mailowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dotyczących realizacji działań marketingowych
Oferta

Opatrunek Drain-Fix

Producent:

Kod produktu:

Opis

 

Opatrunek Drain-Fix

Opatrunek przeznaczony do mocowania:

  • Cewników przezskórnych, cewników PEG, drenów Redona, Ulmera, silikonowych i innych.

Ograniczenie czasu poświęcanego na pielęgnację cewnika

Drain-Fix jest sterylnym opatrunkiem do mocowania cewników przezskórnych w rozmiarach od 5Ch do 22Ch. Został specjalnie zaprojektowany do ograniczenia migracji i wykluczenia przypadkowego usunięcia cewnika. Ponadto pewne zamocowanie cewnika zapobiega poprawianiu jego położenia lub konieczności wymiany. Oznacza to, iż Drain-Fix zmniejsza ilość czasu poświęcanego pielęgnacji cewnika oraz ilość używanych cewników.

Zabezpiecza cewnik przed załamaniem

Drain-Fix fiksuje cewnik równolegle do powierzchni skóry. Specjalny element z pianki zapobiega przypadkowemu zamknięciu światła cewnika.


Optymalny komfort pacjenta
Drain-Fix wykonany jest wyłącznie z przyjaznych dla skóry, hipoalergicznych materiałów. Dzięki zastosowaniu chłonnej warstwy hydrokoloidowej opatrunek może być stosowany przez długi okres czasu bez ryzyka wywołania reakcji alergicznych lub infekcji. Niski profil opatrunku zapewnia pacjentowi wysoki komfort oraz pełną dowolność ruchów. Pacjent może bezpiecznie położyć się na miejscu wyjścia cewnika, bez ryzyka jego zablokowania. Drain-fix jest prawie niewidoczny pod ubraniem oraz umożliwia ponadto normalne zabiegi higieniczne, w tym kąpiel pod prysznicem. Pewne zamocowanie cewnika ogranicza jego ruchomość, która mogłaby prowadzić do powiększenia miejsca przejścia przez skórę i przecieków wzdłuż cewnika.

Łatwa aplikacja i usuwanie opatrunku

  • Drain-Fix pozwala na łatwą aplikację i usunięcie bez ryzyka przemieszczenia cewnika.