Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Skamex - zapytaj o produkt
Obowiązek INFORMACYJNY według RODO (więcej informacji)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres mailowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dotyczących realizacji działań marketingowych
Oferta

Opatrunek Central-Gard

Producent:

Kod produktu:

Opis

 

Opatrunek Central-Gard

Zabezpieczenie Cewników centralnych
Central-Gard wyposażono w specjalny, medyczny klej na ramce gąbczastej pozwalający na pewne zamocowanie cewników centralnych - szyjnych i podobojczykowych na okres do 5 dni. Pozwala to na zmniejszenie liczby opatrunków wykorzystywanych w tej procedurze.

Łatwy wgląd w miejsce wkłucia
Przejrzyste okienko z folii paroprzepuszczalnej pozwala na łatwy wgląd w miejsce wkłucia i stałe monitorowanie pozycji cewnika. Jednocześnie cewnik jest właściwie chroniony przed zanieczyszczeniem z zewnątrz.

Opatrunek Central-Gard - Paroprzepuszczalność

Wysokoprzepuszczalny film z przejrzystej folii poliuretanowej redukuje gromadzenie się wilgoci pod opatrunkiem, co przedłuża utrzymywanie się Central-Gard na skórze.

Pewna ochrona przed zakażeniem
Skuteczne zapobieganie gromadzeniu się wilgoci pod opatrunkiem redukuje ryzyko namnażania się drobnoustrojów. Dodatkowo gąbczasta ramka nie tylko pewnie mocuje cewnik centralny, ale też stanowi szczelną barierę mechaniczną ograniczającą dostęp do miejsca wkłucia.

Dwa rozmiary
Central-Gard jest dostępny w dwóch rozmiarach. Pozwala to na dobranie właściwego rozmiaru opatrunku do aktualnej procedury. Większy opatrunek (668M) przeznaczony jest do mocowania wkłuć do żyły podobojczykowej, mniejszy (667M) do mocowania wkłuć do żyły szyjnej. Trzy dodatkowe paski wykonane z gąbki pozwalają na rozdzielenie i poprowadzenie po skórze cewników.