Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN

LMA

Sprzęt medyczny LMA

LMA™ - (Laryngeal Mask Airway) to chroniony znak towarowy i marka pierwszej na świecie maski krtaniowej wynalezionej w 1981 roku przez anestezjologa Dr. Archie Brain’a i wprowadzonej do seryjnej produkcji w 1998 r. To obecnie ponad 20 lat stosowania najpopularniejszej maski krtaniowej na świecie. Użyta dotąd w ponad 200 milionach znieczuleń, poparta ponad 2800 referencjami. Maski krtaniowe LMA™ to najszersza oferta masek krtaniowych na świecie obejmująca maski jednorazowego użytku oraz wielorazowe.

Produkty LMA

Produkty LMA są przeznaczone dla ratownictwa medycznego. Maski krtaniowe mają udowodnione skuteczne użycie u pacjentów z trudnościami intubacyjnymi, nie zawierają lateksu dzięki czemu nie powodują uczuleń i reakcji alergicznych. Miękki mankiet z dużym otworem na rurkę jest bezpieczny i przyjazny dla pacjenta. 

Maski kratniowe LMA

Maski krtaniowe LMA są przeznaczone do jednorazowego użytku, są sterylne. Maska powinna zostać wykorzystana bezpośrednio po wyjęciu z opakowania i wyrzucona po użyciu. Produkt przeznaczony jest wyłącznie do stosowania przez przeszkolony personel medyczny. Maski krtaniowe wykonane są z przezroczystego polichlorku winylu (PVC) i silikonu. Produkty nie zawierają lateksu. Maski nie należy stosować zamiast dotchawiczej rurki intubacyjnej. Nie należy zanurzać urządzenia w płynie przed użyciem.

Teleflex LMA (Laryngeal Mask Company)

Pierwsza maska ​​krtaniowa LMA Classic ™ została zaprojektowana przez dr. Archiego Braina w East End of London w 1981 roku. Pierwszym szpitalem, który zakupił LMA Classic ™ był szpital Royal East Sussex w Hastings. Dr Brain ukończył ponad 60 różnych projektów i przetestował je klinicznie. W 1992 r. LMA zawarło umowy na sprzedaż komercyjną LMA Classic ™ w Stanach Zjednoczonych.

Maski LMA

Specjalistyczne, oddechowe maski krtaniowe:

LMA Flexible ™ - 1990 r.

LMA Fastrach ™ - 1997 r.

LMA Unique ™ - 1997 r.

LMA ProSeal ™ - 2000 r.

 

Dystrybutorem LMA w Polsce jest Skamex.

Zobacz: Maska krtaniowa LMA Classic, Maska krtaniowa LMA Fastrach, Maska krtaniowa LMA Unique.

LMA

Lista produktów producenta LMA