Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Skamex - zapytaj o produkt
Obowiązek INFORMACYJNY według RODO (więcej informacji)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres mailowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dotyczących realizacji działań marketingowych
Home Oferta Sprzęt ogólnomedyczny Igły do penów Igła do pena insulinowego BD Micro-fine Plus 0,30mm (30G) x 8 mm
Oferta

Igła do pena insulinowego BD Micro-fine Plus 0,30mm (30G) x 8 mm

Producent:

Kod produktu: 320517

Opis

 

Igły do penów, do wstrzyknięć insuliny

Igła do pena insulinowego BD Micro-fine Plus 0,30mm (30G) x 8mm

Igły do penów BD Micro-Fine Plus

Igły do penów BD Micro-Fine Plus są przeznaczone do jednorazowego użytku. Symbol przekreślonej dwójki umieszczony jest na wszystkich opakowaniach zawierających sterylny produkt. Igły BD Micro-Fine są dostepne w dwóch rozmiarach 5mm i 8 mm pozwalających na dobranie długości tak, aby osiągnąć prawidłową głębokość wkłucia. Igły BD są kompatybile ze wszystkimi wstrzykiwaczami insuliny.

Igła do pena insulinowego - wstrzykiwanie

Insulina powinna być wstrzykiwana do tkanki tłuszczowej, a nie do tkanki mięśniowej. Szybkość absorpcji zależy od rodzaju tkanki, do której insulina jest podawana: tłuszcz, mięsień, żyła itd. Nie ma żadnych różnic fizycznych między komórkami tłuszczowymi w górnej i głębszej warstwie tkanki podskórnej. W celu niedopuszczenia do tworzenia się lipohipertrofii zaleca się, aby pacjenci używając igły do pena korzystali z różnych miejsc wstrzykiwania i powiększali każdy z obszarów wstrzykiwania, aby nie dopuścić do powtarzającego się urazu tego samego miejsca wstrzyknięcia. Nawet u osób otyłych warstwa podskórnej tkanki tłuszczowej może być w niektórych obszarach cienka (np. udo lub okolica mięśnia skośnego brzucha). Może to powodować wykonanie wstrzyknięć domięśniowych, których ryzyko może zostać zmniejszone dzięki użyciu igieł do wstrzykiwaczy BD Micro-Fine™ Plus 5mm. Aby jak najbardziej zbliżyć się do stanu fizjologicznego, lekarz może zalecić przyjmowanie więcej niż jednego rodzaju insuliny. Każdy rodzaj insuliny wchłania się do krwiobiegu w innym tempie i zaczyna działać w różnym czasie, co także może mieć wpływ na wybór miejsca wstrzykiwania.

Igły do penów BD - kompatybilność

Igły do penów są kompatybilne ze wszystkimi rodzajami wstrzykiwaczy insuliny. Kompatybilność jest potwierdzona certyfikatem technicznym Becton Dickinson. Dzięki temu zapewniona jest szczelność połączenia igły z penem i pewność podaży całej dawki insuliny.

 

Kategoria: igły do penów