Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Skamex - zapytaj o produkt
Obowiązek INFORMACYJNY według RODO (więcej informacji)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres mailowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dotyczących realizacji działań marketingowych
Home Oferta Sprzęt ogólnomedyczny Igły do penów Igła do pena insulinowego BD Micro-fine Plus 0,25mm (31G) x 5 mm
Oferta

Igła do pena insulinowego BD Micro-fine Plus 0,25mm (31G) x 5 mm

Producent:

Kod produktu: 320518

Opis

 

Igły do penów, do wstrzyknięć insuliny

Igła do pena insulinowego BD Micro-fine Plus  0,25mm (31G) x 5mm

Igła do pena BD Micro-Fine Plus

Igła BD jest wystarczająco krótka, aby wprowadzić insulinę do podskórnej warstwy tłuszczu w jednej strefie wstrzykiwania, może się okazać za długa w sąsiedniej strefie, powodując ryzyko wykonania wstrzyknięcia domięśniowego. Używanie igieł do wstrzykiwaczy BD Micro-Fine™ Plus 5 mm do wszystkich wstrzyknięć pozwala zmniejszyć ryzyko wstrzyknięcia domięśniowego. Mniejsza liczba wstrzyknięć domięśniowych igłą do pena może zmniejszyć ryzyko wystąpienia hipoglikemii. Badanie wykazało, że insulina wstrzyknięta w aktywny mięsień może być zaabsorbowana z szybkością ponad dwa razy większą niż insulina w sposób prawidłowy wstrzyknięta do podskórnej warstwy tłuszczu. Utrudnia to pacjentom kontrolowanie stężenia glukozy we krwi i może powodować zwiększenie częstości występowania hipoglikemii.

Igły do wstrzykiwaczy Becton Dickinson

Firma Becton Dickinson jest największym na świecie wytwórcą igieł do wstrzykiwaczy stosowanych w leczeniu cukrzycy, produkującym każdego roku miliardy igieł dla ludzi na całym świecie. Firma BD angażuje się w opracowywanie produktów i usług poprawiających możliwości leczenia cukrzycy i jakość życia chorych na cukrzycę. Insulina musi być wstrzykiwana w podskórną warstwę tłuszczu, tuż pod skórę. Grubość podskórnej warstwy tłuszczu może się różnić w poszczególnych strefach wstrzyknięć, co utrudnia określenie, czy wstrzyknięcie jest wykonywane w warstwę tłuszczu czy mięśni, dlatego tak ważny jest odpowiedni odbiór igły do pena. Wstrzyknięcia domięśniowe mogą zwiększać zmienność kontroli stężenia glukozy we krwi, do czego nie wolno dopuszczać, ponieważ może to spowodować hipoglikemię.

Igły do penów BD - kompatybilność

Igła do pena firmy BD jest kompatybilna ze wszystkimi rodzajami wstrzykiwaczy insuliny dostępnymi na rynku, co jest potwierdzone certyfikatem technicznym producenta. Oznacza to łatwość obsługi (łatwość i szczelność połączenia igły z penem) i pewność podaży całej dawki insuliny.

 

Kategoria: igły do penów