Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Home Edukacja Sprzęt ogólnomedyczny Wybór zaworu bezigłowego – czy istnieje uniwersalne rozwiązanie?
Edukacja

Wybór zaworu bezigłowego – czy istnieje uniwersalne rozwiązanie?

Zapewnienie dostępu naczyniowego to pierwsza czynność wykonywana przy większości procedur medycznych w warunkach hospitalizacji. Otwarty system dożylny stanowi również otwartą drogę dla mikroorganizmów, sprzyjającym rozwojowi zakażeń. Z tego względu niezwykle istotne jest zapewnienie odpowiedniej bariery, zapobiegającej przenoszeniu i kolonizacji bakterii. Rynek zaworów bezigłowych jest niezwykle szeroki, jednak wybierając tego typu produkt należy jak najlepiej dostosować go do stanu klinicznego pacjenta.

Dla pacjentów niewykazujących specyficznych wymagań produktowych – najbardziej odpowiednim wyborem będzie zawór z neutralnym ciśnieniem o innowacyjnej konstrukcji z podzielną silikonową membraną i wewnętrzną kaniulą. Zawory o takiej budowie stanowią optymalny wybór zapobiegający okluzji, a za tym idzie – znacząco ograniczają transfer bakterii przez zawór.

Spośród uniwersalnych rozwiązań warto wybrać zawór o przejrzystej konstrukcji, pozwalającej na łatwą ocenę jakości procesu przepłukiwania. Produktem, który łączy w sobie wspomniane wyżej cechy konstrukcyjne oraz szeroki zakres zastosowań klinicznych jest zawór MicroClave Clear, produkowany przez wiodącą amerykańską firmę ICU Medical.

Dodatkowo – uniwersalność zaworu MicroClave Clear przejawia się w możliwości zastosowania go we wszystkich typach cewników zarówno obwodowych, tętniczych, jak i centralnych.

 

Instrukcja bezpiecznego i efektywnego korzystania z zaworu z neutralnym ciśnieniem.