Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Home Edukacja Sprzęt ogólnomedyczny Profilaktyka zakażeń u pacjentów hemodializowanych
Edukacja

Profilaktyka zakażeń u pacjentów hemodializowanych

Opieka nad pacjentami najwyższego ryzyka wymaga od personelu wzmożonych wysiłków i jeszcze większej dawki ostrożności. Do takiej grupy bez wątpienia należą pacjenci hemodializowani, których terapia wiąże się z jeszcze większą ekspozycją na czynniki wywołujące zakażenia szpitalne.

Pacjenci hemodializowani wymagają więc specyficznych warunków opieki. Podstawowym jej elementem jest stosowanie zamkniętych systemów, minimalizujących ryzyko zakażeń odcewnikowych i ekspozycji na krew.

Rynek bezigłowych zaworów jest niezwykle szeroki, jednak należy podkreślić tu fakt, że w sprzedaży dostępny jest zawór bezigłowy przeznaczony wyłącznie do stosowania w hemodializie. Mowa tu o produkcie TEGO, którego konstrukcja podczas podłączania tworzy mechanicznie i mikrobiologicznie zamknięty system, zmniejszając tym samym ryzyko zanieczyszczenia i infekcji.

Stosowanie zaworu TEGO jest możliwe w sposób ciągły przez okres do 7 dni lub 3 dializ, a jego przepływ jest większy niż 600 ml/min. Korzyści stosowania zaworu produkowanego przez ICU Medical przejawiają się nie tylko w redukcji CRBSI i braku zjawiska hemolizy, ale również w zmniejszeniu kosztów hospitalizacji, co w warunkach rosnących wydatków ochrony zdrowia jest niezwykle istotnym elementem.