Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Home Edukacja Sprzęt ogólnomedyczny Pacjent Najwyższej Wagi. Problem obciążeń mechanicznych pielęgniarek.
Edukacja

Pacjent Najwyższej Wagi. Problem obciążeń mechanicznych pielęgniarek.

Urazy układu mięśniowo-kostnego pielęgniarek to jedno z najczęstszych konsekwencji wykonywania tego trudnego zawodu. Wydaje się, że największym zagrożeniem dla pielęgniarek jest ekspozycja zawodowa na zakażenia, tymczasem urazy w badaniach ankietowych w USA zgłasza ponad 60% pielęgniarek, w Polsce w podobnych badaniach odsetek ten zbliża się do 90%. Oczywistą przyczyną ww. zaburzeń są kumulujące się, znaczne obciążenia mechaniczne związane z wykonywaniem codziennych czynności pielęgnacyjnych - odwracanie pacjentów, wymiana pościeli, transport horyzontalny.

W badaniach prezentowanych przez AORN policzono, że skumulowany średni ciężar, jaki w ciągu 8-godzinnej zmiany pracy przenosi pielęgniarka, sięga aż 1 800 kg, co odpowiada przenoszeniu 22 pacjentów o wadze ok. 80 kg.

 

 Problem obciążeń mechanicznych pielęgniarek

pacjent najwyzszej wagi, przeciążenia wśród personelu medycznego

W przypadku opieki nad pacjentami bariatrycznymi problem urazów i przeciążeń staje się nieunikniony i znacznie się nasila. Konieczność zapewnienia wieloosobowego personelu dla transportu jednego pacjenta stanowi dodatkowe wyzwanie organizacyjne dla jednostki leczniczej.

Istnieje jednak rozwiązanie, które w sposób dosłowny może odciążyć kręgosłupy pielęgniarek. System horyzontalnego transportu pacjenta Prevalon™Lifteam® skutecznie eliminuje konieczność dźwigania pacjentów. Specjalne, pneumatyczne materace o nośności przekraczającej 450 kg, umożliwiają transport horyzontalny pacjentów praktycznie bez wysiłku.

 

 System horyzontalnego transportu pacjenta Prevalon™Lifteam®

Materac do transportu pacjentów umożliwia przemieszczenie pacjenta ważącego kilkaset kilogramów bez żadnego wysiłku fizycznego. Jedynie ze względów bezpieczeństwa w procedurze muszą uczestniczyć 2 osoby. Wielorazowe materace pneumatyczne pozwalają na utrzymanie niskich kosztów procedury. Najważniejszym jednak efektem działania Prevalon™Lifteam® jest odciążenie personelu medycznego. Pełne napompowanie materaca trwa tylko 8-10 sekund, po tym czasie pacjent może być transportowany w sposób atraumatyczny dla niego i personelu. Niezbędna do tego lekka i łatwa do transportowania pompa może być przewożona na specjalnym wózku.

Czas zdjąć nacisk z kręgosłupów personelu medycznego i położyć go na rozwój. Właśnie to umożliwia Prevalon™Lifteam®.

Jesli chcesz poznać lepiej nasz produkt. Kliknij tutaj.

 

 

Problemem tym coraz częściej interesują się media. Zobacz reportaż.

Zródło materiału DDTVN.

 

Czytaj też artykuł:

"Bezpieczne produkty - bezpieczny szpital, dzięki najlepszym rozwiązaniom firmy Becton Dickinson"