Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
Skamex - zapytaj o produkt
Obowiązek INFORMACYJNY według RODO (więcej informacji)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres mailowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dotyczących realizacji działań marketingowych
Home Oferta Ginekologia Contrelle® Activgard
Oferta

Contrelle® Activgard

Producent:

Kod produktu:

Opis

 

Contrelle® Activgard

Contrelle® Activgard to całkowicie nowe rozwiązanie problemu wysiłkowego nietrzymania moczu. Na rynkach zachodnich dostępny jest od blisko 20 lat, w końcu doczekaliśmy się tego innowacyjnego i niezastąpionego produktu na rynku polskim.
Główną przyczyną problemu wysiłkowego nietrzymania moczu jest osłabienie mięśni miednicy mniejszej, często po porodzie, w wyniku zmian zachodzących podczas menopauzy lub z powodu innych czynników związanych z procesem starzenia. Gdy następuje rozluźnienie mięśni miednicy mniejszej, pęcherz moczowy lekko się opuszcza. W rezultacie mięśnie miednicy mniejszej nie są już pod pełną, świadomą kontrolą podczas nagłego wysiłku. Kształt Contrelle® Activgard jest tak zaprojektowany, że po umieszczeniu w pochwie delikatnie unosi pęcherz moczowy i w ten sposób koryguje zagięcie szyjki pęcherza moczowego i zapobiega lub redukuje nietrzymanie moczu, nawet w trakcie wysiłku. Ważne jest, że pacjentka może normalnie oddawać mocz bez potrzeby usuwania Contrelle® Activgard.

Łatwy w użyciu

Contrelle® Activgard jest komfortowym produktem jednorazowego użytku. Jest równie łatwy w użyciu jak tampon. Jest nieodczuwalny i niewidoczny. Może być używany do 16 godzin, bez konieczności zmiany. Podczas menstruacji należy zmieniać Contrelle® Activgard co 4 – 6 godzin i może być używany z innymi zewnętrznymi produktami higienicznymi. Nie wolno stosować Contrelle® Activgard równocześnie z tamponami. Nasączenie Contrelle® Activgard wodą przed użyciem zapobiega wysuszaniu błony śluzowej. Contrelle® Activgard jest prostym rozwiązaniem przyczyn a nie jedynie usuwaniem symptomów. Contrelle® Activgard jest prostym i skutecznym środkiem dla kobiet mających problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Znowu normalne życie

Contrelle® Activgard pozwala prowadzić pacjentkom znowu normalne życie poprzez danie im możliwości odzyskania kontroli nad pęcherzem moczowym. Nie muszą już żyć w niepewności i z uczuciem dyskomfortu z powodu niespodziewanego i niekontrolowanego wycieku moczu, nie muszą stosować niewygodnych wkładek ani martwić się o przykry zapach. Mogą żyć normalnie.

Normalne wizyty w toalecie

Oddawanie moczu nie wymaga usunięcia Contrelle® Activgard ponieważ nie uciska on cewki moczowej, a jedynie podpiera pęcherz moczowy pozwalając na ponowną naturalną jego kontrolę.

Brak efektów ubocznych

Nie zanotowano żadnych objawów ubocznych związanych ze stosowaniem Contrelle® Activgard – nie wystąpiły zmiany wartości pH ani zmiany w środowisku bakteriologicznym, brak podrażnienia błon śluzowych.

Unikalny wygląd i funkcjonalność Contrelle® Activgard.

Działa aktywnie nie pasywnie. Wykonany jest z miękkiej i delikatnej pianki. Dzięki swej elastyczności i poprzez podwójne zgięcie przed aplikacją, po umieszczeniu Contrelle® Activgard w pochwie nie jest pofałdowany. Daje delikatne podparcie przez co podnosi pęcherz moczowy i dopasowuje się do kształtów ciała. Zewnętrzne powierzchnie Contrelle® Activgard są specjalnie skonstruowane tak, aby się dokładnie i komfortowo dopasować do pęcherza moczowego i odbytnicy. Bardzo ważne jest aby Contrelle® Activgard był umiejscowiony w pochwie, dokładnie tak jak pokazuje rysunek. Contrelle® Activgard jest dostępny w trzech rozmiarach. Pacjentki powinny wypróbować je wszystkie celem dopasowania najlepszego rozmiaru dla siebie.
 

  • Rozmiar 1 REF 76.1001 30 szt/opak*
  • Rozmiar 2 REF 76.1002 30 szt/opak*
  • Rozmiar 3 REF 76.1003 30 szt/opak*

*każde opakowanie zawiera jeden aplikator

Badania Contrelle® Activgard

W roku 1994 zostały przeprowadzone dwie niezależne próby dotyczące produktu Contrelle Activgard. Jedna obejmowała 26 pacjentek szpitala Glostrup w Danii, w drugiej wzięło udział 129 pacjentek w 10 różnych szpitalach w Szwecji. Badania obejmowały zarówno subiektywne jak i obiektywne parametry. Badaniem obiektywnym był test wagi wkładki (24 godzinny), który ukazywał ilość mimowolnie upuszczonego moczu. Subiektywne parametry określane były na podstawie przeprowadzonych wywiadów z pacjentami.
 
80% potwierdziło poprawę

W wynikach obiektywnych badań w Danii, 21 z 22 pacjentek, uważało iż Contrelle Activgard jest produktem dającym zadawalające, bądź bardzo zadawalające efekty. W Szwecji, podobną opinię wyraziło 66 z 90 pacjentek. Podczas przeprowadzonych wywiadów 87% duńskich pacjentek zadeklarowało, iż Contrelle Activgard zredukowało częstotliwość mimowolnego upuszczania moczu, zaś 72% zauważyło znaczną redukcję ilości upuszczanego moczu. W Szwecji wartości te wyniosły odpowiednio 77% i 74%.
 
35% potwierdziło odzyskanie zupełnej kontroli nad oddawaniem moczu  

Obiektywne testy przeprowadzone w Szwecji potwierdziły odzyskanie zupełnej kontroli nad oddawaniem moczu u 35% pacjentek, zaś u 65% odnotowano znaczną poprawę. W Danii wartości te wynosiły odpowiednio 36% i 64%.

Ćwiczenia dna miednicy

Contrelle® Activgard nie jest substytutem ćwiczeń mięśni dna miednicy ale dodatkowym narzędziem oraz doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, u których ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

TSS

Zespół wstrząsu toksycznego TSS – jest wyjątkowo rzadko występującym powikłaniem. Połowa zarejestrowanych przypadków zdarza się w trakcie menstruacji, u kobiet, które używają tamponów. Większość przypadków występuje u młodych kobiet, które używają wysoce chłonnych tamponów.
Jeśli Contrelle® Activgard będzie całkowicie nasączone wodą przed aplikacją to nie nastąpi absorpcja wilgoci z pochwy.