Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
 1. PL
 2. EN
Skamex - zapytaj o produkt
Obowiązek INFORMACYJNY według RODO (więcej informacji)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres mailowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dotyczących realizacji działań marketingowych
Oferta

Cathejell

Producent:

Kod produktu: MON-ZELCEW

Opis

 

Cathejell – żel do cewnikowania pęcherza moczowego

Pierwszy sterylizowany parowo w temperaturze 121 st. C lubrykant do jednorazowych cewników. Produkt jałowy, przeznaczony do podawania docewkowego. Dzięki wysokiej lepkości nie wypływa z cewki. Żel jest przejrzysty i rozpuszczalny w wodzie, co ułatwia jego zmywanie oraz wydalanie.

Dzięki postaci żelu produkt jest prosty w aplikacji. Poręczny, harmonijkowy aplikator z idealnie gładką końcówką pozwala na jego precyzyjne podawanie pod niskim ciśnieniem.

Oferujemy cztery rodzaje żelu Cathejell:

 • Cathejell Mono – żel gwarantujący właściwe nawilżenie oraz poślizg podczas wprowadzania cewników, sond czy endoskopów.
 • Cathejell C – produkt wzbogacony o chlorheksydynę.
 • Cathejell Lidocaine – żel z zawartością lidokainy.
 • Cathejell Lidocaine C – produkt posiadający w składzie lidokainę oraz chlorheksydynę.

Cathejell żel z lidokainą

Cathejell Lidocaine oraz Cathejell Lidocaine C zawierają 20 mg chlorowodorku lidokainy, która ma działanie znieczulające. Ponadto wykorzystywany jest jako lek antyarytmiczny w leczeniu silnych stanów zapalnych błony śluzowej.

W celu zwiększenia ochrony pacjenta przed infekcjami zalecane jest stosowanie żeli Cathejell C i Cathejell Lidocaine C. W swoim składzie posiadają 0,5 mg dichlorowodorku chlorheksydyny, który działa na szerokie spektrum bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych. Dzięki temu skutecznie zapobiega zakażeniom jatrogennym górnego odcinka cewki moczowej oraz pęcherza moczowego.

Sposób aplikowania żelu do cewnikowania

Dzięki poręcznemu aplikatorowi, w którym znajduje się 12,5 g produktu, Cathejell jest niezwykle łatwy w aplikacji. Bez problemu można wykonywać ją przy użyciu jednej ręki. Należy podawać żel bezpośrednio do cewki przed wprowadzeniem instrumentów medycznych. Proces ten ułatwia jałowa i gładka końcówka aplikatora. Z kolei aplikator harmonijkowy zapewnia niskie ciśnienie podczas podawania żelu, co zwiększa poziom bezpieczeństwa oraz komfortu pacjenta podczas przygotowywania do instrumentacji.

Procedura aplikacji żelu do cewnikowania Cathejell:

 1. Umyć i zdezynfekować zewnętrzne ujście cewki moczowej.
 2. Zedrzeć papierową osłonę blistra zawierającego aplikator; można zedrzeć osłonę tylko do miejsca przewężenia aplikatora pozostawiając jego końcówkę osłoniętą.
 3. Całkowicie odłamać końcówkę aplikatora tak, aby nie było niebezpieczeństwa niezamierzonego jej wprowadzenia do cewki wraz z aplikowanym żelem. Końcówkę można odłamać naciskając na blister, jeszcze przed całkowitym odpakowaniem aplikatora.
 4. Wycisnąć kroplę żelu z aplikatora w celu ułatwienia jego wprowadzania do cewki moczowej.
 5. Wprowadzić żel do cewnikowania przez delikatne naciskanie części harmonijkowej aplikatora. O opróżnieniu aplikatora z żelu świadczy wyczuwalny, stały opór części harmonijkowej.
 6. W przypadku stosowania Cathejell Lidocaine oraz Cathejell Lidocaine C należy odczekać około 10 minut w celu osiągnięcia pełnego działania znieczulającego lidokainy, pożądanego w trakcie instrumentacji.

Inne zastosowanie żelu Cathejell

Cathejell to doskonały lubrykant, który zapewnia wysoki poziom nawilżenia oraz poślizgu. Jest łatwy w aplikacji oraz wolny od parabenów, PVC i lateksu, dzięki czemu jest bezpieczny dla pacjentów. Doskonale sprawdza się również w przypadku endoskopów, sond, drenów czy rur intubacyjnych.

Opakowanie

Cathejell dostępny jest w jednorazowych aplikatorach o pojemnościach 12,5 g oraz 8,5 g. Do każdego dołączona jest dodatkowa, przedłużona, jałowa końcówka.

Produkt marki Montavit, wytwarzany w Austrii.