Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
 1. PL
 2. EN
 3. CZ
Skamex - zapytaj o produkt
Obowiązek INFORMACYJNY według RODO (więcej informacji)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres mailowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dotyczących realizacji działań marketingowych
Oferta

Cathejell

Producent:

Kod produktu: MON-ZELCEW

Opis

 

Cathejell - Skład:

 • Lidocaine hydrochloride 2%
 • Chlorhexidine didydrochloride 0,05%

Cathejell - Właściwości i działanie:

Cathejell z lidokainą jest jałowym, rozpuszczalnym w wodzie, bezbarwnym i przezroczystym żelem, przeznaczonym do podawania docewkowego. Lidokaina ma działanie miejscowo znieczulające, a podana parenteralnie stosowana jest jako lek antyarytmiczny. W badaniach stwierdzono, iż maksymalne stężenia lidokainy osiągane przy miejscowym podaniu dochodziły do 1,2 μg/ml. Lecznicze stężenia lidokainy podanej jako l ek antyarytmiczny mieszczą się w zakresie od 1 do 6 μg/ml. W przypadkach silnych stanów zapalnych błony śluzowej należy liczyć się ze zwiększonym wchłanianiem po podaniu docewkowym. Chlorheksydyna działa na wiele bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych, nie działa na bakterie kwasoodporne, spory, grzyby i wirusy. W stężeniu zastosowanym w Cathejell chlorheksydyna spełnia rolę środka zapobiegającego zakażeniom jatrogennym górnego odcinka cewki moczowej i Pęcherza moczowego.

Żel do cewnikowania Cathejell Dawkowanie:

Zawartość jednego aplikatora wystarcza do wypełnienia żelem cewki moczowej u jednego pacjenta. Aplikator zawiera 12,5g żelu, z czego do cewki moczowej przechodzi około 10g. Jednorazowo, jednemu pacjentowi nigdy nie należy podawać więcej żelu niż mieści się w jednym aplikatorze. Rozpakowany aplikator z zawartością żelu należy zutylizować.

Cathejell Wskazania:

Cewnikowanie pęcherza moczowego, także śródoperacyjne, wymiana cewników, endoskopia pęcherza moczowego, rektoskopia, kolonoskopia, intubacja.

Cathejell Przeciwwskazania:

 • Nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu
 • Ciężkie zaburzenia rytmu serca
 • Uszkodzenia błony śluzowej lub zakażenia cewki moczowej
 • W przypadku niemożności wprowadzenia leku nie należy podawać go na siłę. W sytuacji tej należy rozważyć możliwość opróżnienia pęcherza moczowego nadłonowo.
 • Ciąża i okres karmienia
 • Preparat Cathejell z lidokainą może być stosowanych u kobiet w ciąży i karmiących po rozważeniu spodziewanych korzyści i możliwego ryzyka.

Działania niepożądane:

W przypadku nadwrażliwości na żel do cewnikowania Cathejell mogą wystąpić odczyny skórne. Droga podawania preparatu, czas jego stosowania i uzyskane stężenia lidokainy we krwi nie dają podstaw, aby spodziewać się występowania ogólnych, naczyniowo-sercowych działań niepożądanych lidokainy. W przypadku jednorazowego zastosowania większych ilości preparatu (kilku aplikatorów), przy współistniejącym, ciężkim zapaleniu błony śluzowej może dojść do bradykardii, wydłużenia czasu przewodnictwa i upośledzenia kurczliwości mięśnia sercowego.

Ostrzeżenia i szczególne środki ostrożności przy stosowaniu żelu do cewnikowania:

U pacjentów z ciężkimi zaburzeniami rytmu serca, przebiegającymi z bradykardią lub u chorych poddanych znieczuleniu ogólnemu zaleca się stosowanie żelu do cewnikowania niezawierającego lidokainy.

Sposób stosowania żelu do cewnikowania Cathejell:

Żel do cewnikowania Cathejell stosuje się do powolnego podawania docewkowego przed wprowadzeniem cewnika lub innych instrumentów medycznych. Podanie preparatu do cewki moczowej powinien wykonać lekarz lub inna osoba z personelu medycznego doświadczona w wykonywaniu tego typu zabiegów. Preparat podawać zgodnie z podanymi niżej zleceniami

 • Umyć i zdezynfekować zewnętrzne ujście cewki moczowej.
 • Zedrzeć papierową osłonę blistra zawierającego aplikator; można zedrzeć osłonę tylko do miejsca przewężenia aplikatora pozostawiając jego końcówkę osłoniętą.
 • Całkowicie odłamać końcówkę aplikatora tak, aby nie było niebezpieczeństwa niezamierzonego jej wprowadzenia do cewki wraz z wprowadzanym żelem. Końcówkę można odłamać naciskając na blister, jeszcze przed całkowitym odpakowaniem aplikatora.
 • Wycisnąć kroplę żelu z aplikatora w celu ułatwienia jego wprowadzania do cewki moczowej.
 • Wprowadzić żel do cewnikowania przez delikatne naciskanie części harmonijkowej aplikatora. O opróżnieniu aplikatora z żelu świadczy wyczuwalny, stały opór części harmonijkowej.
 • Po wprowadzeniu żelu do cewki moczowej należy odczekać około 10 minut w celu osiągnięcia pełnego działania znieczulającego lidokainy, pożądanego w trakcie instrumentacji.

Żel do cewnikowania - Opakowanie:

Aplikator harmonijkowy a 12,5g żelu

Okres trwałości Cathejell:

36 miesięcy od daty produkcji