Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

Aktualności

XIX Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych

Skamex w Wiśle 21-24 kwietnia! 

Rozpoczyna się coroczna konferencja PSPE. Serdecznie zapraszamy na stoisko Skamex, na którym zaprezentujemy Państwu nowoczesne rozwiązania znajdujące się w naszej ofercie oraz poinformujemy o ostatnich doniesienia w profilaktyce zakażeń.

Wszystkich uczestników zachęcamy do udziału w wykładach prowadzonych przez specjalistów. Polecamy wykład mgr Karoli Lentke-Bery na temat zastosowania tamponów z 2% chlorheksydyną na IOT, na którym zostaną przedstawione procedury i rezultaty uzyskane na podstawie badań własnych.

Tych, którzy chcą sprzyjać skutecznej walce z zakażeniami, zachęcamy do udziału w wykładzie dr n.  med. Katarzyny Majdy na temat nowych doniesień w profilaktyce zakażeń. Poznacie Państwo rewolucyjne rękawice z serycyną, której właściwości przeciwbakteryjne, przyspieszanie gojenia się ran, nawilżanie, czy regeneracja, potwierdzone są wynikami badań.

Na konferencji zaprezentujemy również 2 nowe produkty w naszej ofercie: system ogrzewania płynów i krwi enFlow™ oraz rewolucyjny test na grypę BD Veritor™.

Dni i godziny wykładów:

  • piątek 22 kwietnia 16.30 - 16.50  – Zastosowanie tamponów z 2% chlorheksydyną na OIT – procedura i rezultaty na podstawie badań własnych- mgr Karola Lentke- Bera
  • piątek 22 kwietnia 16.50 - 17.10 – Nowe doniesienia w profilaktyce zakażeń – dr n. med. Katarzyna Majda
  • piątek 22 kwietnia 17.30 -17.50 – Hipotermia okołooperacyjna jako czynnik zwiększający ryzyko różnych powikłań, w tym infekcyjnych – lek. Maciej Szmydt
  • piątek 22 kwietnia 18.10 - 18.30 – Kaniula z portem czy bez portu? Jak wybrać właściwie? – mgr piel. Aneta Korpok
  • sobota 23 kwietnia 15.20 – 15.40 Veritor – wiarygodny test na grypę – lek. Sławomir Gondek

Zapraszamy!