Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

Aktualności

Wspieramy bohaterów - walka trwa dalej!

Do niedawna nikt z nas nie spodziewał się, że zetknie się z rzeczywistością, w której świat stanie w miejscu, a społeczeństwo opanuje niepewność i tęsknota za zwykłą swobodą codzienności. Niestety ten scenariusz dzieje się na naszych oczach, a my każdego dnia w sposób na pozór przyziemny – toczymy walkę o powrót do normalności.

Nietypowa sytuacja, która opanowała cały świat pokazała nam nie tylko to, jak wiele nosimy w sobie pokładów energii i samozaparcia, ale również odsłoniła fakt, jak mocno umiemy się jednoczyć i wspierać nawzajem. Globalny kryzys mimo trudności - jeszcze bardziej otworzył nasze serca na pomoc drugiemu człowiekowi. Ze wzruszeniem obserwujemy najbliższą nam rzeczywistość, a z mediów docierają do nas podnoszące na duchu informacje o kolejnych gestach dobroci.

My również nie pozostajemy obojętni. Jako firma medyczna uważamy pomoc i troskę za wartości nadrzędne. Będąc w samym centrum pola walki z epidemią – z bliska obserwujemy heroiczną walkę, którą personel medyczny toczy o każdy oddech zarażonych pacjentów. Stoimy tuż obok i robimy wszystko, aby dać im pełne wsparcie i zapewnić zasoby, które w obliczu tego zagrożenia stanowią najskuteczniejszą obronę. Wdzięczność trudno jest wyrazić słowami. Najważniejsze są czyny.

Z tego względu poruszamy wszystkie siły w branży, aby zdobyć niezwykle pożądany sprzęt. Działając w myśl hasła „Wspieramy bohaterów” – przekazujemy potrzebne środki do poszczególnych placówek medycznych.

Aktywność i wytrwałość naszych pracowników pozwoliła nam na zdobycie dwóch respiratorów, które dzięki wsparciu Archidiecezji Łódzkiej zostały przekazane do szpitala im. Barlickiego w Łodzi.

W ramach pomocy dla tego szpitala uruchomiliśmy wszelkie kontakty, aby zdobyć 20 bardzo trudno dostępnych pomp infuzyjnych. Wsparcie finansowe przy zakupie pomp zapewniła Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi.

Dodatkowo zaopatrzyliśmy Laboratorium Diagnostyczne CKD w Łodzi w środki ochrony osobistej:

  • 250 par sterylnych długich rękawic
  • 6500 nitrylowych rękawic diagnostyczno-ochronnych
  • 20 półmasek o najwyższym stopniu filtracji FFP3

Możecie być pewni, że nie poprzestaniemy na wymienionych aktywnościach i mimo wzmożonej pracy - będziemy działać do samego końca z takim samym zapałem.

Czujemy się wyróżnieni, że możemy wspomóc personel w tak ważnej walce. Wierzymy, że wkrótce nasza rzeczywistość wróci do normy i będziemy mogli z radością odetchnąć pełną piersią.

Drodzy Lekarze, Pielęgniarki, Położne, Ratownicy oraz wszyscy związani z opieką nad chorymi – jesteście naszymi bohaterami!