Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

Aktualności

Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej

Dziś – tj. 10.10.2020 – jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Jego celem jest zwrócenie uwagi na to jak istotna jest opieka paliatywna i jak dużą rolę odgrywają hospicja w opiece nad pacjentami śmiertelnie chorymi.

Rola lekarzy i pielęgniarek pracujących w tego typu placówkach nierzadko jest niedoceniana. Tymczasem są to ludzie, którzy pracują niezwykle ciężko, przynoszą ulgę w cierpieniu i pomagają pacjentowi i całej jego rodzinie, w pogodzeniu z się chorobą i śmiercią.

Jak co roku, tego dnia na całym świecie zbierane są również datki, które pomogą hospicjom funkcjonować, tak aby dalej mogły zapewniać pomoc na najżywszym poziomie.

Za swojej strony pragniemy podziękować wszystkim osobom, które pracują w hospicjach. Wasza wiedza, wsparcie i wysiłek stanowią nieocenioną pomoc w zmaganiach z najtrudniejszymi chorobami. Niech nigdy nie zabraknie Wam siły i determinacji podczas wykonywania codziennych obowiązków, a także empatii w relacjach z pacjentem i jego rodziną.

Jednak przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z chorymi do końca…

Zespół Skamex