Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

Aktualności

Światowy Dzień Donacji i Transplantacji

Nie ma nic cenniejszego niż ludzkie życie. Każdego dnia, lekarze na całym świecie, z heroizmem i poświęceniem o nie walczą. Niestety niektóre choroby są szczególnie groźne. Powodują nieodwracalne uszkodzenia narządów. W takich przypadkach często jedynym rozwiązaniem jest ich przeszczep.

Szczególnie warto pamiętać o tym dziś – 26.10.2020 – kiedy obchodzimy Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. Jego celem jest uświadamianie jak ważne jest przekazywanie organów do przeszczepów.

Jednak transplantacja wcale nie musi oznaczać najbardziej brutalnego i czarnego scenariusza. Każdy z nas może być dawcą oddając krew, szpik kostny lub komórki macierzyste. Ich pobranie często zajmuje zaledwie kilkadziesiąt minut, jest całkowicie bezpieczne, a my możemy poddać się temu zabiegowi wielokrotnie.

W tym wyjątkowym dniu serdecznie zachęcamy do zarejestrowania się w bazach dawców szpiku, wypełniania oświadczeń woli, a także do odwiedzania punktów krwiodawstwa. Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim, który już to zrobili.

Czasem nawet mała cząstka nas, może uratować życie.

Dowiedz się jak zostać dawcą. Wejdź na:

Wypełnij i pobierz oświadczenie woli dawcy organów: https://www.dawca.pl/klub-dawcy/deklaracja-dawcy