Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

Aktualności

Skamex członkiem ESCL

Od początku istnienia firmy, bezpieczeństwo zawsze było traktowane przez nas priorytetowo. Nie bez powodu jest częścią naszego motto, którym kierujemy się każdego dnia.

Poza oferowaniem sprawdzonych i bezpiecznych produktów zawsze podkreślaliśmy jak ważną rolę odgrywa edukacja oraz stosowanie wypracowanych przez specjalistów procedur. To dzięki nim możliwe jest minimalizowanie czynników ryzyka, walka z zakażeniami oraz bezpieczna praca personelu medycznego.

Właśnie dlatego tak bardzo bliska jest nam misja Europejskiego Stowarzyszenia Czyste Leczenie, które promuje wiedzę z zakresu procedur epidemiologicznych oraz walkę z największym wrogiem w szpitalach – zakażeniami. Wyróżnia placówki medyczne, które rygorystycznie przestrzegają zaleceń mikrobiologów, lekarzy i epidemiologów.

Z dumą oświadczmy więc, że 10.04.2020 nasza firma oficjalnie została wpisana na listę Członków Wspierających Europejskie Stowarzyszenie Czyste Leczenie. Dzięki obopólnemu wsparciu będziemy mogli jeszcze intensywniej promować wdrażanie właściwych procedur oraz zachowań, których celem jest poprawa bezpieczeństwa zarówno pracowników placówek ochrony zdrowia, jak i pacjentów. Działania prowadzone przez ESCL nabierają szczególnego znaczenia obecnie, w dobie pandemii koronawirusa SARS-Cov-2. Wierzymy, że nasze zaangażowanie jeszcze bardziej wzmocni specjalistów w walce o życie i zdrowie tysięcy Polaków.