Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

Aktualności

Niezastąpiony czynnik w walce z zakażeniami!

Higiena rąk w szpitalu to niezastąpiony czynnik w walce z zakażeniem Klebsiella pneumoniale NDM.

W krajach europejskich, w tym również w Polsce od 7 lat nieustanie wzrasta liczba zakażeń szpitalnych wywołanych przez szczep Klebsiella pneumoniale NDM inaczej New Delhi. Choć szczep NDM-1 został wyizolowany już w 2008 roku, do dziś trwają poszukiwania skutecznej metody jak pokonać niebezpiecznego przeciwnika.

Jak uchronić pacjentów o personel przed potencjalnym zakażeniem?

Przede wszystkim pamiętajmy o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny rąk.  Badania donoszą, że największa ilośc zakażeń jest przenoszonych, przez ręce personelu medycznego. Dlatego pamiętajmy o starannym myciu i dezynfekcji.  W trosce o swoje zdrowie i swoich najbliższych starajmy się wspomagać procedury szpitalne.

Przełom w profilaktyce zakażeń!

Rękawice z jedwabiem Sempercare Silk to najlepsze uzupełnienie dla skutecznej dezynfekcji rąk. Serycyna zawarta w jedwabiu gwarantuje wszechstronne działanie rękawic podczas standardowych czynności i codziennych procedur. Kompozycja aminokwasów w serycynie przypomina sekwencję naturalnego czynnika nawilżającego (NMF).

Rękawice diagnostyczne Sempercare Silk dzięki swoim specjalnym właściwościom zmniejszają ryzyko kolonizacji drobnoustrojów, co czyni je wyjątkowo bezpiecznymi i niezwykle pomocnymi w walce z zakażeniami szpitalnymi.

Miistersto Zdrowia pracuje nad projektem metod zapobiegania zakażeniom

Zobacz projekt.

Już dzis wspomóż walke z zakażeniami dzięki rękawicom Sempercare Silk!

zobacz też rękawiczki nitrylowe

Rękawice nitrylowe Sempercare green

lub

Rękawice nirylowe Sempercare Silk