Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

Aktualności

Dzień Ratownictwa Medycznego

13.10.2020 to kolejne nietypowe, ale ważne święto. Dziś obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego, którego celem jest podziękowanie wszystkim ratownikom medycznym za ich trudną, odpowiedzialną i stresującą pracę, a także szerzenie wiedzy na temat podstawowych czynności, które pomagają ratować życie.

Dzień Ratownictwa Medycznego to święto polskie, obchodzone nieprzerwanie od roku 2006.

Serdecznie pragniemy podziękować wszystkim ratownikom medycznym za ich niezwykle ważną pracę. To dzięki Wam każdego roku tysiące ludzi, pomimo chorób i wypadków, ma szansę na powrót do zdrowia. Wy niesiecie pomoc, nierzadko z narażeniem własnego życia – pędząc w karetce i udzielając pierwszej pomocy na miejscu.

Życzymy Wam wielu sukcesów zawodowych i satysfakcji z pracy. Niech każdy wyjazd do poszkodowanych i chorych będzie dla Was bezpieczny i kończy się pozytywnie.

Korzystając z okazji chcemy również zaznaczyć jak ważna jest wiedza na temat udzielania pierwszej pomocy. Każdy z nas, bez względu na wykształcenie, wiek czy wykonywaną pracę, może któregoś dnia stanąć w sytuacji, gdy ktoś będzie wymagał naszej pomocy. Wtedy nie tylko powinniśmy, lecz wręcz musimy jej udzielić. Obliguje nas do tego prawo.

Warto więc posiadać podstawową wiedzę na temat zabezpieczania miejsca wypadku, opatrywania ran czy masażu serca. Dzięki temu będziemy mogli uratować komuś życie. Zachęcamy więc do zagłębiania tej wiedzy, gdyż nigdy nie wiemy kiedy może się nam ona przydać.