Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

Aktualności

Debata na temat obciążenia fizycznego i przemęczenia pielęgniarek

Po raz kolejny zapraszamy na debatę odbywającą się w ramach akcji „Pod dobrą opieką”. Tym razem jej temat dotyczyć będzie czegoś nad czym pielęgniarki czuwają każdego dnia. Mowa oczywiście o stanie zdrowia. Jednak już w najbliższy wtorek – 13.10.2020 – specjaliści i uczestnicy debaty rozmawiać będą o nim w kontekście samych pielęgniarek.

Przemęczenie i przeciążenie w każdym zawodzie jest poważnym problemem. Czynniki te odbijają się na jakości wykonywanej pracy. Tymczasem w placówkach ochrony zdrowia nie ma miejsca na błędy, gdyż każdy z nich może być tragiczny w skutkach.

Niestety każdego dnia pielęgniarki w całej Polsce muszą podnosić lub obracać, ważących nawet ponad sto kilogramów pacjentów bez żadnego wsparcia. To ogromne obciążenie dla ich organizmu. Z tego powodu coraz więcej z nich skarży się na ciągłe i nawracające bóle kręgosłupa oraz przemęczenie.

Uczestnicy debaty będą zastanawiać się czy współczesne placówki są odpowiednio przystosowane i wyposażone, aby zapewnić pielęgniarkom odpowiednie wsparcie. Wymieniać się będą również swoimi pomysłami co zrobić żeby poprawić obecną sytuację.

Jak zawsze, aby wziąć udział w debacie należy zarejestrować się na stronie organizatora. Link do niej to: https://cutt.ly/8geH5u0

Szczególnie do udziału w debacie zapraszamy wszystkie pielęgniarki i położne. Bardzo liczymy na Wasze opinie oraz spostrzeżenia.

Start o godzinie 17:30. Debata obywać się będzie w całości online.