Jakość
w trosce o bezpieczeństwo

PL
  1. PL
  2. EN
  3. CZ
Skamex - zapytaj o produkt
Oferta

Rękawice nitrylowe diagnostyczne Sempercare® Green

Opis

 

Rękawice nitrylowe diagnostyczne Sempercare® Green

Powiedz STOP alergiom!

Każdego dnia użytkownicy rękawic medycznych są narażeni na reakcje skórne wskutek kontaktu z licznymi substancjami chemicznymi, także tymi występującymi w rękawicach diagnostycznych. W produkcji zwykłych rękawic diagnostycznych, nawet syntetycznych stosuje się tzw. przyspieszacze procesu wulkanizacji. Związki te często prowadzą do kontaktowego zapalenia skóry i uszkadzają ciągłość bariery skórnej, co skutkuje:

  • łatwiejszym wnikaniem kolejnych substancji chemicznych
  • unikaniem i nieskuteczną dezynfekcją
  • 3 x większą kolonizacją drobnoustrojów

Rękawice nitrylowe Sempercare® Green

Technologia opracowana do wyprodukowania rękawic nitrylowych Sempercare® Green jest przełomowa. Po raz pierwszy rękawice diagnostyczne są tak bezpieczne. Nie zmniejszają ryzyka alergii, nie leczą jej objawów i skutków – Rękawice Sempercare® Green po prostu NIE POWODUJĄ ALERGII. Wyeliminowanie z procesu wytwarzania białek lateksowych, chemicznych przyspieszaczy wulkanizacji (akceleratorów) oraz związków chloru pozwoliło uzyskać rękawicę czystą i obojętną dla skóry. Zaawansowana formuła nitrylu w rękawicach gwarantuje najbardziej optymalne czucie i wrażliwość dotykową oraz dobre dopasowanie przy zachowaniu pewnego chwytu.

Sempermed® dba, żeby produkcja rękawic odpowiadała najwyższym standardom zrównoważonego rozwoju. Zmniejszenie obciążenia środowiska, zadbanie o pracowników oraz zapewnienie ekologicznych źródeł surowców, to główne zasady jakimi kieruje się Sempermed.

Rękawice nitrylowe diagnostyczne Smepermed® Green

  • bez chloru
  • bez protein lateksowych
  • bez akceleratorów

Niesterylne, jednorazowe, bezpudrowe rękawice diagnostyczne. Stworzone z kauczuku butadienowo-nitrylowego (NBR), bez akceleratorów, bez protein i bez zawartości chloru. Dzięki tym cechom stanowią 100% ochronę przed alergiami.

Rękawice nitrylowe dostępne są w rozmiarach XS-XL.

Pakowane po 200 sztuk.

Zobacz katalog.